Trwa ładowanie...

O. Bashobora wraca z rekolekcjami. "13 godzin modlitw"

"Będzie zespół muzyczny, który będzie to prowadził, będą flagi, będą tańce"

O. Bashobora wraca z rekolekcjami. "13 godzin modlitw"
d3epi69
d3epi69

13 godzin modlitw, w tym rekolekcje z charyzmatycznym, katolickim kaznodzieją z Ugandy o. Johnem Bashoborą - 1 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się kolejne już spotkanie pod hasłem "Jezus na Stadionie".

Organizatorem wydarzenia jest Kuria Warszawsko-Praska. Będzie to piąte tego rodzaju spotkanie - w poprzednich latach dwa razy zorganizowano na Stadionie Narodowym, a dwa - w sanktuarium maryjnym w Licheniu.

Jak mówił w piątek biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser, jest to "nowy format duszpasterski, wprowadzony przez ostatnich papieży". - Tutaj nie do pokonania jest Jan Paweł II, który gromadził ogromne tłumy, jak w Manili na Filipinach - 4 mln ludzi - powiedział arcybiskup.

- Jest to zjawisko, które trzeba poznać, uczestnicząc, bo wszystkie opisy są nieadekwatne, dopóki się nie przeżyje atmosfery, jaka tam się tworzy, gdy tylu ludzi jednocześnie się modli - dodał.

Jak zapowiedział abp Hoser, mottem tegorocznego spotkania będzie fragment Psalmu 89 "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza". Motywem tegorocznych rekolekcji będzie też 50-lecie ruchu charyzmatycznego. Na spotkaniu obecni będą biskupi diecezji warszawsko-praskiej, a specjalne konferencje wygłosi, zaproszony na ten dzień przez abpa Hosera, o. John Bashobora z Ugandy . Ojcowie paulini przywiozą też na stadion kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która jesienią - w związku z obchodami 300-lecia koronacji wizerunku - rozpocznie peregrynację w diecezji warszawsko-praskiej.

d3epi69

"Będą flagi, będą tańce"

Formularz zapisów na rekolekcje jest dostępny na stronie internetowej Jezusnastadionie.pl. - Zapisy już trwają, zapisanych jest kilkanaście tysięcy osób, cały czas organizują się grupy, szczególnie te spoza Warszawy, które muszą zorganizować autokar, trwa szkolenie wolontariuszy, których zgłosiło się 450 - mówiła na piątkowej konferencji organizująca spotkanie s. Tomasza Potrzebowska.

- Na stadionie staniemy jako naród - w radości, w szczęściu, modląc się za rządzących, za Kościół w Polsce, wielbiąc Boga - dodała jedna ze świeckich organizatorek spotkania Magdalena Plucner. - Będzie zespół muzyczny, który będzie to prowadził, będą flagi, będą tańce - po prostu będzie na bogato. 13 godzin uwielbienia" - powiedziała Plucner.

Inny ze współorganizatorów - ks. Rafał Jarosiewicz - zapewniał, że efektem rekolekcji na stadionie są m.in. uzdrowienia. Na piątkowej konferencji prasowej głos zabrało kilka osób, uczestników wydarzenia "Jezus na Stadionie" w poprzednich latach, którzy deklarowali, że dzięki temu m.in. zostali uwolnieni od nałogu nikotynowego, ustąpiły u nich depresja, jąkanie czy nadciśnienie.

W spotkaniu może uczestniczyć każda osoba chętna, która się zapisze i opłaci swój udział. Koszt wejściówek to 60 zł dla uczestników pełnoletnich i 40 zł dla niepełnoletnich, przewidziane są zniżki dla grup.

d3epi69

Podobne wydarzenia w ostatnich latach gromadziły na Stadionie Narodowym ok. 58 tys. osób.

d3epi69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3epi69
Więcej tematów