Trwa ładowanie...

Nowy szef ZDM: "Nieuniknione będzie dalsze ograniczanie liczby samochodów"

Cele i priorytety Łukasza Puchalskiego

Nowy szef ZDM: "Nieuniknione będzie dalsze ograniczanie liczby samochodów"
dtz08nv
dtz08nv

Jacek Wojciechowicz, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy oficjalnie przedstawił nowego dyrektora Zarządu Dróg Miejskich . Łukasz Puchalski, pełniący wcześniej funkcję Pełnomocnika m.st. Warszawy ds. Komunikacji Rowerowej, objął stanowisko w miniony poniedziałek.

Podczas spotkania z mediami zaprezentował najbliższe plany i cele, które chce zrealizować w bliższej, bądź dalszej przyszłości. Jako pierwszy wymienił projekt „Bezpieczne przejście”. Jednym z priorytetów nowego szefa jest ochrona pieszego na przejściach m:in. poprzez poprawę oświetlenia i korektę organizacji ruchu. - Chcemy, aby chodniki stały się bardziej przyjazne pieszym, bez parkujących samochodów, z estetycznymi i jednolitymi płytami 50*50. Planujemy też wyznaczanie nowych przejść naziemnych szczególnie w centrum miasta, które powinno być przyjazne dla ruchu pieszego, osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami - poinformował Puchalski. Nowy dyrektor zapowiedział też, że w centrum Warszawy miasta ZDM będzie "konsekwentnie dążyć do równowagi pomiędzy różnymi środkami transportu, w związku z tym nieuniknione będzie dalsze ograniczanie liczby samochodów i zachęcanie mieszkańców do korzystania z transportu publicznego".

Szef Zarządu dodał, że o kierowcach jednak nie zapomni. Zapowiedziano m.in. upłynnienie ruchu na trasach tranzytowych i głównych arteriach wylotowych (głównie poprzez zmiany w programach sygnalizacji i dalsze wprowadzanie „zielonej fali”). Planuje się również uporządkowanie pasa drogowego, przede wszystkim poprzez likwidację zbędnych znaków drogowych. - Duży nacisk położymy na zwiększenie kontroli pasa pod kątem nielegalnych reklam, które zaśmiecają miasto - poinformował Puchalski.

Zadaniem o najwyższej randze są prace na moście Łazienkowskim . - Dopuszczenie ruchu kołowego do 31 października br. jest najważniejszym zadaniem, jakie przed nami stoi - zaznaczył nowy dyr. ZDM. Łukasz Puchalski rozpoczął rządy od mocnego udrzenia: zaczął od zastąpienia miejsca parkingowego przed swoim urzędem stojakiem na 10 rowerów (Fot. ZDM).

dtz08nv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtz08nv
Więcej tematów