Trwa ładowanie...

Nowy system gospodarowania odpadami - witryna i kalkulator

Czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o opłacie śmieciowej

Nowy system gospodarowania odpadami - witryna i kalkulator
dvx48f1
dvx48f1

Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwały określające metodę obliczania oraz stawkę opłaty śmieciowej . Żeby lepiej wyjaśnić warszawiakom jej funkcjonowanie Urząd Miasta przygotował specjalną* witrynę internetową oraz kalkulator*.

Kalkulator pokazuje, jak zmieniają się stawki w zależności od liczby mieszkańców uiszczających comiesięczną opłatę, ilości wytwarzanych śmieci oraz kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów produkowanych przez warszawiaków. Przedstawione wyliczenia dotyczą stawek dla właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Kalkulator znajduje się na stronie internetowej i ma przedstawić mechanizm kształtowania się stawek i kluczowe czynniki wpływające na ich wysokość.

Witryna zaś zawiera aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące gospodarki odpadami, najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami oraz wszystkie najważniejsze dokumenty określające ramy nowego systemu. Dzięki stronie można dowiedzieć, się m.in. co dzieje się z odpadami, które posegregowaliśmy. Znajdują się tam również przydatne porady: jak dobrze segregować oraz jak stworzyć kompostownik przy domku jednorodzinnym. Korzystając z sekcji „kontakt”, mieszkańcy będą mogli zadać nurtujące ich pytania dotyczące nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

dvx48f1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvx48f1
Więcej tematów