Trwa ładowanie...

Nowy rozkład jazdy pociągów. "Co godzinę z Warszawy do Gdańska i Krakowa"

Zmiany wchodzą w życie w najbliższą niedzielę.

Nowy rozkład jazdy pociągów. "Co godzinę z Warszawy do Gdańska i Krakowa"
d46he4n
d46he4n

Od 13 grudnia nastąpią istotne udogodnienia dla pasażerów, w związku z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Również stołeczni podróżni odczują znaczącą poprawę, polegającą m.in. na udostępnieniu długo remontowanych tras i skróceniu czasów przejazdu.

PKP Intercity poinformowało, że z Warszawy do Gdańska (pociągami Express InterCity Premium) dotrzemy w 2h 39 min, co oznacza krótszą podróż o ok. 20 minut. Z Warszawy do Krakowa będzie można dostać się już w 2h 18 min. Skróci się także przejazd ze stolicy do Katowic i Wrocławia. Najszybszym pociągiem będzie można się tam dostać odpowiednio w: 2h 19 min oraz 3h 28 min. Składy wracają również na trasę Warszawa – Białystok. Po wielu latach modernizacji ze stolicy do Łodzi pojedziemy w nieco ponad godzinę. I wreszcie zwiększy się liczba połączeń kolejowych pomiędzy Warszawą a Kielcami. Na tory wyruszą nowoczesne składy Flirt, które obsłużą także stołecznych pasażerów .

Jednak równie istotny jest fakt, że z Warszawy nad morze i do Krakowa pociągi będą kursować dokładnie co godzinę. Ma to ułatwić pasażerom planowanie podróży oraz poprawić skomunikowanie pomiędzy poszczególnymi miastami.

d46he4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46he4n
Więcej tematów