Trwa ładowanie...

Świąteczna iluminacja w Warszawie 2019 i Trakt Królewski tylko dla spacerowiczów

Jedna w głównych tras w centrum Warszawy zostanie niebawem zamknięta. Przez dwa świąteczne tygodnie Trakt Królewski będzie dostępny tylko dla spacerowiczów. Warszawiacy i turyści będą mogli w pełni cieszyć się ze świątecznej iluminacji.

Świąteczna iluminacja w Warszawie 2019 i Trakt Królewski tylko dla spacerowiczówŹródło: um.warszawa.pl, fot: UM Warszawa
d22sue4
d22sue4
  • Trakt Królewski będzie zamknięty od 24 grudnia do 6 stycznia
  • Autobusy komunikacji miejskiej zmienią swoje trasy na prawie 2 tygodnie
  • Świąteczną iluminację na ulicach Warszawy można oglądać od soboty 7 grudnia br.

Główną osią świątecznej iluminacji w Warszawie jest Trakt Królewski. Kolorowe lampki i świetlne dekoracje ustawiono m.in. wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu, na placu Trzech Krzyży i w Alejach Ujazdowskich, aż do Belwederu.

Na placu Zamkowym stanęła ogromna choinka, a świąteczne dekoracje pojawiły się również na placu Bankowym, Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej oraz mostach Poniatowskiego i Śląsko-Dąbrowskim.

Warszawskie służby zamkną Trakt Królewski w nocy, z 23 na 24 grudnia. Samochody nie będą mogły wjechać na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej.

d22sue4

Ruch wróci na ten ciąg w nocy z poniedziałku na wtorek, z 6 na 7 stycznia. Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone ślepo.

Kierowcy muszą liczyć się ze zmiany organizacji ruchu w okolicach Traktu Królewskiego. Na ul. Bednarskiej wprowadzone zostaną dwa kierunki ruchu i nie będzie można na niej zaparkować. Zakaz zatrzymywania się będzie też obowiązywał na ul. Karowej, Królewskiej, Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (w rejonie pl. Teatralnego). Tam pojawią się informacje o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Warszawski ratusz informuje również o zmianach w komunikacji miejskiej w czasie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Autobusy linii: E-2, 111, 116, 180, 222, 503, 518 w kierunku północnym mają kursować objazdem ulicami Kruczą, Szpitalną, Mazowiecką i Królewską, a w przeciwnym: Kredytową, Jasną, Zgoda i Kruczą (178 ulicami: Mazowiecką i Królewską, w przeciwnym kierunku Kredytową i Jasną).

Autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynki Grochowskiej i Browarnej pojadą ulicami Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. W drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką. Z kolei autobusy linii 128 i 175 pojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, autobusy linii N44 w kierunku Żoliborza Marszałkowską, Królewską i Senatorską, natomiast w kierunku Dworca Centralnego Senatorską, Królewską i Marszałkowską.

d22sue4

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jurek Owsiak prezydentem? Jest odpowiedź

d22sue4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22sue4
Więcej tematów