Trwa ładowanie...

Nowy ambasador USA Paul Jones składa Polakom życzenia świąteczne [WIDEO]

To już coroczna tradycja ze strony amerykańskiej placówki w Warszawie.

Nowy ambasador USA Paul Jones składa Polakom życzenia świąteczne [WIDEO]
d3oargm
d3oargm

Film został nagrany na placu Zamkowym, w tle warszawskiej choinki. Zadanie nie było łatwe, ponieważ jest to pierwszy tego typu występ nowego ambasadora. Musiał się zmierzyć z wyzwaniem, w zakresie specyfiki języka polskiego. W materiale widać przebitki z ustrojonych ulic Warszawy, w której już od jakiegoś czasu czuć świąteczny klimat.

- W tym roku święta będą dla mnie wyjątkowe, ponieważ razem z rodziną po raz pierwszy spędzę je w Polsce - mówi Paul Jones. - Dziękuję wszystkim, za ciepłe powitanie, gdyż to dla mnie najlepszy prezent - dodaje ambasador. Amerykański dyplomata liczy na to, że w Nowym Roku relacje polsko-amerykańskie staną się jeszcze bliższe. Najbardziej zabawne fragmenty filmu widać za kulisami, gdzie obserwujemy zmagania Paula Jonesa z zawiłościami mowy polskiej.

Niespodzianka! Nasz Ambasador Paul Jones ma dla Was specjalną wiadomość w języku polskim z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście, nie obyło się bez drobnych pomyłek językowych... wszystko wyjaśni się na końcu filmu. Zobaczcie sami! :)

Posted by U.S. Embassy Warsaw on 21 grudnia 2015

d3oargm

Paul Jones został nowym ambasadorem USA we wrześniu, kiedy to zastąpił na tym stanowisku niezwykle popularnego w Polsce Stephena Mulla. Dowcipne materiały filmowe wpisały się już w pewną tradycję ambasady Stanów Zjednoczonych. Do historii przeszły np. filmy z coverem "Jingle Bell Rock" oraz lepiącymi pierogi dyplomatami.

d3oargm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oargm
Więcej tematów