Trwa ładowanie...

Nowe ścieżki rowerowe na Polu Mokotowskim! Przepuszczają wodę

Taka nawierzchnia jest droższa, ale mniej szkodzi drzewom w pobliżu.

Nowe ścieżki rowerowe na Polu Mokotowskim! Przepuszczają wodę
dq0k8mu
dq0k8mu

- Na drogach dla rowerów na Polu Mokotowskim trwa układanie nawierzchni wodoprzepuszczalnych. Taka nawierzchnia jest droższa, ale mniej szkodzi drzewom w pobliżu - informuje Artur Tondera, pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej w Warszawie. Urzędnicy testują ich wytrzymałość.

Na facebookowym profilu Pełnomocnik Prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej opublikowano krótki film pokazujący nową inwestycję władz miasta. To ścieżka rowerowa zaprojektowana na tyłach budynków od strony ul. Batorego oraz w rejonie Biblioteki Narodowej. Została wykonana z materiałów pozwalających na przepuszczanie wody.

- Wodoprzepuszczalna nawierzchnia została ułożona w pobliżu dużych, dorodnych drzew. Taka nawierzchnia pozwala drzewom oddychać i przyjmować wodę. Nie chcieliśmy, żeby ścieżka rowerowa negatywnie wpłynęła na ich stan. To mieszanka kruszywa z żywicą - mówi WawaLove.pl Artur Tondera i dodaje: - Woda przepływa przez nawierzchnię i wsiąka w grunt. Korzenie drzew, które są pod spodem mogą ją wykorzystać.

dq0k8mu

Co dzieję się z taką nawierzchnią w trakcie zimy? - Nawierzchnia posiada certyfikaty mrozoodporności i się nie niszczy. Zamarzająca woda jej nie rozsadzi. W Warszawie taka nawierzchni znajduje się np. w Łazienkach Królewskich - tłumaczy Tondera.

dq0k8mu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq0k8mu
Więcej tematów