Trwa ładowanie...

Nowe Miejsca: Mieszadło

To pierwsza taka inicjatywa w stolicy. Przestrzeń, w której dobrze będzie zakasać rękawy i poczuć się swobodnie z brudnymi rękoma, eksperymentując z różnego rodzaju pomysłami

Nowe Miejsca: Mieszadło
d1r1lyy
d1r1lyy

Mieszadło to nowa przestrzeń edukacyjno-warsztatowa umożliwiająca wspólną naukę poprzez pracę. Gospodarzem Mieszadła jest Spółdzielnia Socjalna Cohabitat Build, więc jest to idealne miejsce by dowiedzieć się więcej o budownictwie naturalnym z gliny i słomy, zielonych dachach czy alternatywnych technologiach. Nie tylko poznać, ale nabyć praktycznych umiejętności w duchu „zrób-to-sam” na licznych warsztatach.

Dodatkowo w obszarze zainteresowania pomysłodawców, Jacka Burbana i Sebastiana Żołnowskiego, znajduje się permakultura, elektronika użytkowa, a także aktywność proekologiczna czy kulturalna.

Mieszadło będzie funkcjonowało w podwójnym modelu działania:
-* działalność warsztatowa* (Odpłatne warsztaty z wielu dziedzin z naciskiem na praktykę i wiedzę użyteczną.)
- działalność społecznościowa (Osoby, które chciałby coś zrobić albo przetestować pomysł, a nie mają miejsca mogą skorzystać z dostępnej przestrzeni i narzędzi w ramach symbolicznej opłaty - od 5 zł.)

d1r1lyy

Formuła działań w Mieszadle jest jeszcze sprawą otwartą, dlatego każdy zaproszony jest do wspólnego działania! Miejsce ma służyć do wspólnej pracy, eksperymentów i wymiany umiejętności. Za granicą podobne miejsca to fablaby, makerspacy i hackerspacy. Ich dynamiczne działania zmieniają oblicze warsztatu i wspólnej pracy nad projektami.

Otwarcie Mieszadła nastąpi już w sobotę 02.02.2013. Bilety na to wydarzenie rozeszły się jak świeże bułeczki, więc nie będziecie mieli okazji przybyć. My jednak tam będziemy i uraczymy Was obszerną fotorelacją.

Program działań społecznościowych jest w trakcie tworzenia, ale na warsztaty Mieszadło zaprasza już od następnego tygodnia. 7-10 lutego - Malowanie intuicyjne , 16 lutego - Biokosmetyki, 17 lutego - Tynkowanie gliną , a 23 lutego Budowa piecyka rakietowego .

Wygląda na to, że w Mieszadle będzie się działo!

Mieszadło
ul. Hoża 51
d1r1lyy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r1lyy
Więcej tematów