Trwa ładowanie...

Nowe miejsca: Kuchnia Perska & Naleśnikarnia

Poznaj smaki liczące tysiące lat!

Nowe miejsca: Kuchnia Perska & Naleśnikarnia
dcwtn4z
dcwtn4z

Kuchnia Perska & Naleśnikarnia pojawiła się pod koniec 2012 roku na Siennej. To pierwszy w Warszawie lokal z tradycyjną kuchnią perską i naleśnikarnia. Lokal w krótkim czasie zdobył niesamowitą popularność - otwarci są wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji, dwa dni przed planowanym przybyciem i dla m.in 4 osób! Co sprawiło, że warszawiacy pokochali kuchnię perską?

Kraj taki jak Iran, ze względu na bogactwo kulturowe wielu nacji (perskiej, tureckiej, arabskiej i kurdyjskiej) może zaoferować szeroką gamę smaków potraw. Charakterystyczne składniki tej kuchni to m.in. to ryż, sok z granatów, orzechy, czosnek, cebula, wołowina, baranina oraz aromatyczne przyprawy, to kwintesencja kuchni perskiej. Oliwa - dodaje się ją do rozmaitych potraw, często marynuje się w niej czosnek, którego w kuchni irańskiej nie może zabraknąć. Menu(możemy zobaczyć je* TUTAJ )*obejmuje od Chelow Kabab (ryż podawany z pieczonym mięsem: Barg, koobideh, joojeh, shishleek, Soltani, chenjeh), khoresht (gulasz, który jest podawany z białym ryżem basmati lub irańskiego: ghormeh sabzi, gheimeh, fesenjān i inne), Jesion (gęsta zupa, na przykład: Ash-e Anar), kuku (ziołowy souffle), polo (biały ryż samodzielnie lub z dodatkiem mięsa, warzyw i ziół, w tym loobia polo, albaloo polo, Sabzi polo, zereshk polo,
baghali polo i inne) i zróżnicowany wybór sałatek, ciast i napojów charakterystycznych dla różnych części Iranu.

Lista perskich przepisów, przekąsek i deserów jest tak duża, że kręci sie w głowie.

Ceny posiłków od 19 zł w górę (zupy po 6, 7 zł w górę). Lokal jest niewielki, skromnie urządzony. Niektóre potrawy przygotowywane przez restaurację można kupić w czwartki i w soboty na Le Targu.

dcwtn4z

Naleśnikarnia Kuchnia Perska
ul. Sienna 53, Warszawa
Rezerwacje: 514 27 25 26
Godziny otwarcia: wyłącznie godziny rezerwacji (2 dni przed przybyciem)
Profil restauracji.

dcwtn4z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcwtn4z
Więcej tematów