Trwa ładowanie...

Nowa rzeźba w mieście!

Warszawiacy pokochają czy znienawidzą "Komin"?

Nowa rzeźba w mieście!
d2aqs54
d2aqs54

9 lutego u zbiegu Alej Ujazdowskich i ulicy Pięknej w Warszawie Bartosz Sandecki rozpocznie instalację swojej rzeźby Komin. Działanie stanowi inaugurację projektu Fundacji Sztuki Niegłupiej pt. Inny Kształt Miasta.

Praca składa z wielu drobnych elementów, wykonanych z wypalonego, impregnowanego drewna, optycznie nawiązujących do węgla. Pozbawiony trwałego elementu konstrukcyjnego komin staje się przewrotnym zaprzeczeniem swojej pierwotnej funkcji - czytamy w Polskim Portalu Kultury. Komin jest bezpośrednio związany z architekturą charakterystyczną dla Śląska skąd pochodzi artysta).

To będzie komin. Czarny i potężny - mówi nam Anna Grzeszczuk z Fundacji Sztuki Niegłupiej. Praca będzie szokująca, o wiele bardziej niż Tęcza czy Palma - dodaje.

Bartosz Sandecki to jeden z laureatów COMING OuT (Najlepsze Dyplomy ASP 2011) Rzeźba Komin, której instalację w prestiżowym odcinku Traktu Królewskiego na rogu Alei Ujazdowskich i ulicy Pięknej od 9 lutego, będą mogli śledzić turyści i mieszkańcy Warszawy.* Bryła będzie stanowić swojego rodzaju prowokację wizualną.*

d2aqs54

Instalacja rzeźby rozpocznie się 9 lutego, natomiast wernisaż otwierający wydarzenie odbędzie się 15 lutego 2013 roku o godzinie 16.00.

To kolejna próba po "Palmie" Rajkowskiej i " Tęczy " Wójcik wpisania się na stałe w pejzaż Warszawy. Czy będzie udana? Zobaczymy

d2aqs54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aqs54
Więcej tematów