Trwa ładowanie...

Nosorożec Kuba obchodzi urodziny raz na cztery lata. Złóż mu życzenia

Nosorożec indyjski jest gatunkiem niezwykle rzadkim i - jak wszystkie nosorożce - zagrożonym wyginięciem.

Nosorożec Kuba obchodzi urodziny raz na cztery lata. Złóż mu życzenia
d30h5ir
d30h5ir

29 lutego nosorożec indyjski (zwany również pancernym) o wdzięcznym imieniu Jacob, obchodzi swoje dwunaste, a w rzeczywistości dopiero trzecie urodziny. Kubuś jest wyjątkowy, gdyż przyszedł na świat w 2004 roku (przestępnym), zatem swoje święto obchodzi raz na 4 lata. Kuba urodził się w Berlinie, a do Warszawy przyjechał jako dwuletni młodzieniec.

Nosorożec indyjski jest gatunkiem niezwykle rzadkim i - jak wszystkie nosorożce - zagrożonym wyginięciem. Liczebność populacji żyjącej na wolności szacuje się na około 2,5 tys. osobników, z czego ogromna większość żyje na terenie strzeżonych rezerwatów. Mimo to nosorożce padają ofiarami kłusowników mających na celu pozyskanie rogu tych zwierząt. Wbrew powszechnie panującej opinii, róg nosorożców nie ma żadnych uzdrawiających ani magicznych właściwości, jednak to wciąż jest głównym powodem zabijania tych niezwykłych zwierząt.

Warszawskie zoo walczy o przetrwanie tego gatunku. - Możemy pochwalić się nie byle jakimi sukcesami, bowiem już dwukrotnie udało nam się doprowadzić do odchowu potomstwa - informuje warszawskie zoo. Pierwszy z nich – Byś urodził się w 2012 i jako półtoraroczny, samodzielny młodzieniec wyjechał do ogrodu zoologicznego we Francji, drugiego natomiast, Bysia II, można jeszcze oglądać na wybiegu w towarzystwie mamy. Spośród innych polskich ogrodów zoologicznych nosorożce indyjskie ma jedynie wrocławskie ZOO. Niestety, są posiadaczami tylko dwóch samców, zatem siłą rzeczy trudno im będzie doczekać się potomstwa.

Impreza urodzinowa Kuby nie będzie zbyt huczna, ale na pewno ważna i godna uwagi. - Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie 29 lutego na godzinę 13.00. Jubilatowi wręczymy tort ze smakowitych owoców i warzyw, które są jego ulubionymi przysmakami. Tort zostanie podany bezpośrednio na wybieg pełnego wigoru dwunastolatka - czytamy na profilu społecznościowym warszawskiego ogrodu zoologicznego.

d30h5ir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30h5ir
Więcej tematów