Trwa ładowanie...

Nieme kino (nie)całkiem serio! Nowy cykl w Kinie Praha

Kino Praha zaprasza miłośników kina niemego na projekcje starych filmów z muzyką i dubbingiem na żywo

Nieme kino (nie)całkiem serio! Nowy cykl w Kinie Praha
d1v0ssd
d1v0ssd

Zespół „Niemy Movie”, jak sam o sobie pisze, zajmuje się graniem i mówieniem do niemych filmów. Pomysł powstał z zamiłowania do kina i muzyki, a dzięki bogatemu repertuarowi, występują oni w wielu miejscach promujących kulturę. Mieli okazję prezentować się też na prestiżowych festiwalach, gdzie zostali docenieni, przez szeroką publiczność. Chcą swoimi pokazami stwarzać okazję do promowania kultury w niebanalny sposób. Wzięli się za ambitną formę kina, jednak trochę inaczej niż większość artystów, biorących na warsztat ten gatunek. Nieme kino ma swoją powagę. W zderzeniu z dzisiejszym bogactwem środków, kolorem, dźwiękiem, efektami specjalnymi, czarno biały film jest czysty, dostojny, działa na wyobraźnię. Do filmów odczytanych w ten sposób stworzono ogrom genialnej muzyki. Wystarczy odwiedzić największe festiwale kina niemego z muzyką na żywo, przeczytać na afiszu nazwiska artystów - przekonują członkowie zespołu.

Ścieżka dźwiękowa z wyświetlanych filmów, powinna zadowolić zarówno amatorów muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, akustycznej oraz elektronicznej. Podczas każdego seansu możemy usłyszeć, między innymi instrumenty klawiszowe, gitarę basową oraz saksofon. W dialogach często używają współczesnego słownictwa, ale nigdy nie przekraczają granic dobrego smaku, nie używają wulgaryzmów oraz nie obrażają uczuć. Dzięki temu, na film można przyjść również z dziećmi, w każdym wieku. Można potraktować, to jako okazję do przypomnienia lub zapoznania się z ambitną rozrywką w formie kina niemego, które w rękach formacji „Niemy Movie” zyskuje zupełnie nowe życie.

d1v0ssd

Jako pierwszy zaprezentowany zostanie film Alicja w Krainie Czarów z 1915 r. w reżyserii W. W. Younga. To ekranizacja prozy Lewisa Carolla. Dziewczynka imieniem Alicja zasypia, gdy siostra czyta jej na głos książkę. Jego bajkowa atmosfera jest niekiedy zdradliwa, szczególnie, gdy gra w krykieta za pomocą flamingów trwa w najlepsze, ale Królowa Kier grozi wszystkim ścięciem głowy. W podobny sposób zwodzi publiczność ścieżka dźwiękowa Niemy Movie: postacie nabierają charakteru, ujawniają swoje drobne wady i obsesje. Wielobarwna muzyka towarzyszy Alicji w niezwykłej podróży po Krainie Czarów - nieocenione okazało się tutaj wykształcenie kompozytorskie niektórych członków zespołu. Wiele dzieje się także w warstwie odgłosów: słychać szum morza, wiatru w koronach drzew, śpiew ptaków, a dźwięki powstają na oczach publiczności z wykorzystaniem nieoczywistych przedmiotów.

Projekcja we wtorek 16 września 2014 r. o godz. 20.30 w Kinie Praha.

Kolejne seanse:

16 września 2014, godz.20.30 - „Alicja w krainie czarów”

14 października 2014, godz.20.30 - „Zaginiony Świat”

d1v0ssd

18 listopada 2014, godz.20.30 - „Upiór w Operze”

9 grudnia 2014, godz.20.30 -„Wiking”

13 stycznia 2015, godz.20.30 -„Piekło Piz Palu”

10 luty 2015, godz.20.30 - „Znak Zorro”

Ceny biletów: 22 zł - ulgowy 25 zł – normalny. Bilety dostępne w kasach Kina Praha!

d1v0ssd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v0ssd
Więcej tematów