Trwa ładowanie...

Nie żyje Zofia Trębicka. Wieloletnia radna Warszawy

W Radzie Warszawy Zofia Trębicka zajmowała się m.in. polityką lokalową, sprawami nieruchomości, reprywatyzacji czy ochrony środowiska.

Nie żyje Zofia Trębicka. Wieloletnia radna Warszawy
d3l5h3q
d3l5h3q

Zmarła Zofia Trębicka, radna Platformy Obywatelskiej z okręgu Wilanów, Ursynów. Miała 68 lat. Od sześciu lat zasiadała w miejskiej radzie. - Wspaniały człowiek i dobry samorządowiec - napisała o Trębickiej na twitterze prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Radna przegrała walkę z chorobą. W Radzie Warszawy Zofia Trębicka zajmowała się m.in. polityką lokalową, sprawami nieruchomości, reprywatyzacji czy ochrony środowiska. Działała w klubie Platformy Obywatelskiej, reprezentowała Ursynów i Wilanów. W ostatnich wyborach samorządowych Trębicka zdobyła ponad 13 tys. głosów, najwięcej spośród wszystkich radnych miasta.

Warszawianka od pokoleń

Zofia Trębicka była z urodzenia i od pokoleń warszawianką. Pochodziła z rodziny z tradycjami niepodległościowymi, Była warszawianką od pokoleń, absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosa oraz Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Zawodowo związana była z informatyką oraz przemysłem paliwowo-energetycznym, energetyką i gazownictwem.

Źródło: (tt/se.pl/wawalove.pl)

d3l5h3q
d3l5h3q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l5h3q
Więcej tematów