Trwa ładowanie...

Nie żyje Andrzej Urbański

W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nie żyje Andrzej Urbański
d2qlk0s
d2qlk0s

W piątek, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Andrzej Urbański. Miał 62 lata. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Urodzony w Warszawie Andrzej Urbański był dziennikarzem, publicystą, posłem oraz prezesem zarządu Telewizji Polskiej. W latach 2005-2006 był szefem Kancelarii i doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Andrzej Urbański ukończył studia z socjologii kultury na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 80. działał w opozycji demokratycznej, m.in. w "Solidarności". Po przemianach ustrojowych został członkiem Porozumienia Centrum, w 1991 zdobył mandat posła na Sejm I kadencji. W późniejszych latach był m.in. doradcą premiera Jerzego Buzka, szefem Kancelarii Prezydenta w czasach prezydentury Lecha Kaczyńskiego, pełnił też obowiązki szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Był również członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

d2qlk0s

Andrzej Urbański pracował też jako dziennikarz, publikował m.in. w "Tygodniu Solidarność", "Expressie Wieczornym" i "Życiu Warszawy". W latach 2007-2009 był prezesem Telewizji Polskiej. Później pisał w tygodniku "Uważam Rze".

W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło:(PAP/IAR)

d2qlk0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qlk0s
Więcej tematów