Trwa ładowanie...
warszawa
07-11-2017 11:40

Nie będzie kontrmiesięcznicy na pl. Zamkowym. Obywatele RP podjęli decyzję

Wybrali inne miejsce.

Nie będzie kontrmiesięcznicy na pl. Zamkowym. Obywatele RP podjęli decyzję
d36fkgc
d36fkgc

- Nie będzie kontrmiesięcznicy na pl. Zamkowym - tak zapowiedział lider Obywateli RP Paweł Kasprzak. W piątek uczestnicy akcji zbiorą się przed PKiN w miejscu samospalenia Piotra Szczęsnego.

- 10 listopada nie będzie nas podczas smoleńskiego Marszu Pamięci. Postanowiliśmy zostawić tego dnia pana Kaczyńskiego, pana Błaszczaka i smoleńskich wyznawców sam na sam z barierkami, które stawiają - powiedział Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP.

WAŻNE!

Nie będzie Kontrmiesięcznicy na Placu Zamkowym.
Zbieramy się 10 listopada o godzinie 20:00 pod PKiN w miejscu samospalenia Piotra!

u2014 Obywatele RP (@ObywateleRP)

d36fkgc

- Chcielibyśmy, żeby to była nieobecność znacząca. Tego dnia spotykamy sie o godz. 20 przed Pałacem Kultury i Nauki, gdzie 19 paździenrika podpalił się pan Piotr Szczęsny, który zmarł 10 dni pózniej. I dzisiaj oczekujemy wyznaczenia daty jego pogrzebu - dodał Kasprzak, zaznaczając, że listopadowa nieobecność Obywateli RP na placu Zamkowym jest jednorazowa.

Tego samego dnia PiS zorganizuje w Warszawie społeczne obchody Narodowego Święta Niepodległości - poinformowała partia na Facebooku. W wydarzeniu, które ma być połączone z obchodami miesięcznicy smoleńskiej, udział weźmie m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Społeczne obchody Święta Niepodległości organizowane przez PiS rozpocznie msza w warszawskim Kościele Seminaryjnym, odprawiana co miesiąc w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Następie, ok. godz. 20.30, po mszy w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, Krakowskim Przedmieściem przed Pałac Prezydencki przejdzie Marsz Pamięci, gdzie tradycyjnie przemówienie wygłosi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Następnie uczestnicy uroczystości przejdą na Plac Piłsudskiego, gdzie złożą kwiaty pod pomnikiem marszałka oraz przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Po zakończeniu uroczystości Kaczyński ma ponownie zabrać głos.

d36fkgc

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, pasażerowie i członkowie załogi - w tym para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Źródło: (PAP)

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

Przeczytajcie również: Ratusz znów ostrzega przed smogiem. Normy mogą zostać po raz kolejny przekroczone

d36fkgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36fkgc
Więcej tematów