Trwa ładowanie...

Nie będzie Biedronki w centrum Warszawy

Sklep miał powstać przy pl. Konstytucji, w lokalu po restauracji Szanghaj. Teraz okazuje się, że firma przystąpiła do przetargu, nie znając parametrów lokalu.

Nie będzie Biedronki w centrum Warszawy
dijvb5t
dijvb5t

Firma Jeronimo Martins Dystrybucja - właściciel Biedronki - odstąpiła od umowy najmu. Po szczegółowym zapoznaniu się z parametrami lokalu uznała, że nie jest on w pełni dostosowany do wymagań operacyjnych sklepu. Teraz prawo do najmu będzie miała firma, która w przetargu zaoferowała mniejszą kwotę.

O tej sprawie pisaliśmy na łamach naszego portalu w kwietniu. Zakład Gospodarowania Nieruchomościami ogłosił przetarg na 10-letnie wynajęcie lokalu o powierzchni 570 m kw. już w grudniu 2011 roku, jednak nie było chętnych. Przetarg zorganizowano po raz drugi i obniżono stawkę o połowę. Najlepszą z ofert okazała się ta złożona przez właściciela sieci Biedronka.

Spółdzielnia, do której należała restauracja Szanghaj, wynajmowała od Śródmieścia kilka lokali - między innymi na placu Grzybowskim i przy ulicy Nowowiejskiej. Zostało po niej około 1,3 mln złotych długu. Syndyk powoli spłaca zadłużenie.

dijvb5t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijvb5t
Więcej tematów