Trwa ładowanie...

Nawigacyjny rajd rowerowy "Powstańcza Warszawa"

Zwiedzaj Warszawę z aplikacją "Powstanie Warszawskie"

Nawigacyjny rajd rowerowy "Powstańcza Warszawa"
d388a4b
d388a4b

Pomimo ogromnych zniszczeń i zmian w Warszawie zachowały się miejsca, w których można odnaleźć ślady II wojny światowej i walk powstańczych. 70 lat po wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do poznania Warszawy w dobie II wojny światowej: od licznych akcji polskiego podziemia i powstania w getcie po wydarzenia 1944 roku.

Nawigacyjny Rajd Rowerowy to oryginalna formuła wycieczki rowerowej połączonej ze zwiedzaniem dzielnic Warszawy. Uczestnicy jadą bez mapy, korzystając tylko z symboli nawigacyjnych, muszą więc wykazać się dużą spostrzegawczością. Będą oni mieli szansę w sposób aktywny prześledzić trasy walk, a pomogą im w tym pomniki, tablice i miejsca pamięci. Tegoroczna edycja rajdu, to edycja szczególna prezentująca ślady wydarzeń, które na trwałe odmieniły oblicze stolicy i losy Polski. Przejeżdżając 12-kilometrową trasę uczestnicy postarają się odszukać odpowiedzi na 46 pytań.

W rajdzie można wziąć udział o dowolnie wybranej porze przez całe wakacje, do 31 sierpnia 2014 r. Należy wcześniej pobrać materiały ze strony: www.rajd/1944.pl. Poruszając się po trasie rajdu, nalezy mieć ze sobą specjalną kartę rajdu, kartę pytań i odpowiedzi oraz długopis do zapisywania odpowiedzi.

d388a4b

Ważne, aby odpowiedzi na pytania przesłać mailem do 31 sierpnia – do losowania nagród zostaną wzięte pod uwagę tylko karty odpowiedzi nadesłane w terminie.

d388a4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d388a4b
Więcej tematów