Trwa ładowanie...

Nawałnica zerwała krzyż z wieży kościoła przy pl. Zbawiciela

"Mimo że burza trwała kilkadziesiąt minut, doprowadziła do wielu strat"

Nawałnica zerwała krzyż z wieży kościoła przy pl. Zbawiciela
d2dlhal
d2dlhal

Wciąż trwa usuwanie skutków burzy, która przetoczyła się przez Warszawę w niedzielę wieczorem. Przy sprzątaniu okazało się, że nawałnica strąciła krzyż z wieży kościoła Najświętszego Zbawiciela mieszczącego się przy pl. Zbawiciela.

Wszyscy znają charakterystyczną, główną fasadę kościoła od strony placu Zbawiciela, z dwiema wysmukłymi wieżami i ozdobiona rzeźbami św. Piotra i św. Pawła dłuta Feliksa Giecewicza. Przez dłuższy czas będziemy musieli oglądać kościół bez jednego z charakterystycznych krzyży.

Burza pozrywała też linie energetyczne. Z powodu uszkodzenia trakcji były wstrzymane niektóre kursy tramwajów, a straż pożarna interweniowała blisko 290 razy. W całej Warszawie aż w 29 miejscach wystąpiły podtopienia.

Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak powiedział, że na terenie stolicy odnotowano kilkadziesiąt awarii sieci energetycznych, a w niektórych miejscach nadal pracuje straż pożarna. - Dzisiaj na pojedynczych ulicach nie ma jeszcze prądu, ale do wieczora sytuacja powinna się unormować. Problem wystąpił głównie na osiedlach z domkami, gdzie są napowietrzne linie energetyczne - powiedział.

Jak informuje stołeczna straz pożarna, mimo że burza trwała kilkadziesiąt minut, doprowadziła do wielu strat w Warszawie. - Do chwili obecnej otrzymujemy nowe zgłoszenia - powiedział w poniedziałek w rozmowie z WawaLove.pl mł. bryg. Piotr Gąska. Do największych zniszczeń doszło na Alei Niepodległosci, gdzie porywisty wiatr zerwał kawałek dachu.

d2dlhal

W Warszawie burza wyrządziła * najwięcej zniszczeń* w Śródmieściu oraz w dzielnicach północnych i południowo-wschodnich.

d2dlhal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dlhal
Więcej tematów