Trwa ładowanie...

Nasz patronat: Wianki nad Wisłą 2016 [PROGRAM]

"Program na dużej scenie to eksplozja polskiej muzyki"

Nasz patronat: Wianki nad Wisłą 2016 [PROGRAM]
d30owzt
d30owzt

Piknik Świętojański, koncerty polskich gwiazd, parada żaglowców oraz pokaz sztucznych ogni - to i inne atrakcje czekają na wszystkich, którzy wybiorą się na tegoroczną edycję Wianków nad Wisłą.

W tym roku na Wianki nad Wisłą odbędą się 25 czerwca, tuż po kalendarzowej Nocy Świętojańskiej. Tegoroczny program przygotowany przez Stołeczną Estradę będzie pełen odwołań do rzeki i jej atrakcyjności wynikającej z wciąż zachowanej naturalności. Dlatego do typowych atrakcji dojdą m.in. rejsy, binduga flisacka czy targ rybny.

- Od kilku lat Wianki przechodzą metamorfozę. Dzięki inwestycjom nad rzeką możemy nasze działania programowe przenieść na samą Wisłę, a to jest bardzo interesujące dla naszej publiczności - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. - Chcemy, żeby ta impreza była wielkim, rodzinnym świętem związanym z rzeką, która przepływa przez miasto. Wianki są okazją, żeby jej walory wykorzystać do łącznia dwóch brzegów i pokazywania jej naturalnego piękna - dodaje.

Przed koncertem

Impreza rozpocznie się od godziny 14.00 - Piknikiem Świętojańskim, przygotowanym przez Targ Śniadaniowy. Będzie można rozłożyć się na trawie wokół chłodzącej bryzą fontanny i delektować się regionalnymi smakołykami kuchni mazowieckiej, kurpiowskiej, śląskiej, kaszubskiej. Będzie pieczony baran, piec chlebowy, pokaz przygotowywania sękacza oraz wiele innych atrakcji cieszących podniebienie.

W Osadzie Kwiatu Paproci zobaczyć będzie można, na czym polegały słowiańskie rytuały i otrzymamy wróżbę świętojańską. Na wodzie pływać będą tradycyjne drewniane łodzie z żaglami rozprzowymi i rejowymi, nową atrakcją będzie bocznokołowiec „Gloria Mechanica”.

d30owzt

Zanim wieczorem na dużej scenie rozpoczną się koncerty polskich gwiazd, na podeście przy fontannie zatańczymy nie tylko walczyka do warszawskich szlagierów, ale i swinga czy rock&rolla. Nie znacie kroków? Nie martwcie się. Nauczą ich Was tancerze i animatorzy. Bo jak tańczyć, to tylko w Warszawie!

- Po zeszłorocznym ogromnym sukcesie sceny retro na Wiankach i cyklu Potańcówek 60-lecia Stołecznej Estrady, wracamy z kolejnymi propozycjami promującymi i pielęgnującymi folklor i tradycje Warszawy – mówi Andrzej Matusiak. - Naszą letnią scenę uruchomimy podczas Wianków, ale w to miejsce, do Multimedialnego Parku Fontann, zaprosimy także warszawiaków i turystów na cykl potańcówek w kolejne cztery lipcowe weekendy, które odbywać się będą od godzin popołudniowych aż do wieczornych pokazów fontann. Poszczególne lokalizacje wydarzeń możecie zobaczyć na schemacie, znajdującym się poniżej.

Koncert wieczorny

Wieczorny program na dużej scenie to eksplozja polskiej muzyki i aż dwa zespoły z nagrodami Fryderyki 2016: Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir, którzy za odświeżenie zapomnianej płyty 1976: A Space Odyssey otrzymali tytuły Najlepszego albumu pop i Utworu roku oraz Lao Che za Dzieciom - Album roku rock. Poza tym o odpowiednią dawkę energii zadba Mrozu, a także Kamp! Na zakończenie wieczoru wystąpi DJ ZAKS, który swoim setem wprowadzi widzów w niezwykły pokaz sztucznych ogni kończący zabawę świętojańską.

WawaLove.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest oczywiście bezpłatny.

d30owzt
d30owzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30owzt
Więcej tematów