Największa plansza Monopoly? Tylko w Warszawie!
Organizatorzy "Warszawa jest trendy" chcą pobić rekord Guinnessa.
27.08.2015 14:45
W niedzielę 6 września na uczestników festiwalu „Warszawa jest trendy” czeka wyjątkowa atrakcja. Przed Pałacem Kultury i Nauki zostanie rozłożona rekordowo duża, przedstawiająca dawną Warszawę, plansza do gry Monopoly „Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne”. Na powierzchni 400 m² będzie można zmierzyć się w jednej z czterech, 30-minutowych rozgrywek Monopoly.
- Jest nam niezwykle miło, że możemy stanowić część tak ciekawego wydarzenia, jakim jest festiwal „Warszawa jest trendy”. Liczymy, że przygotowane przez nas atrakcje zapewnią wszystkim wyjątkową zabawę – mówi Joanna Leitner, dyrektor marketingu CEE Hasbro.
Wydarzenie będzie próbą pobicia Światowego Rekordu Guinnessa na największą planszę do gry. Szanse na znalezienie się w Księdze Rekordów Guinnessa są ogromne, gdyż poprzedni oficjalny wynik to jedynie 225 m². Drużyny, które zwyciężą rozgrywki Monopoly, wezmą dodatkowo udział w grze finałowej, w której do zdobycia będą karty prezentowe Empik o łącznej wartości 600 zł. Gra ta będzie także próbą pobicia światowego rekordu. Mierzenie planszy rozpocznie się o godzinie 16.00.****
Trzyosobowe drużyny, które wezmą udział w rozgrywkach, zostaną wyłonione w drodze konkursu, który do 2 września 2015 r. odbędzie się na stronie www.zagrajwmonopoly.pl . Szczęśliwców, którzy staną na planszy i zawalczą o kupno nieruchomości, poznamy 4 września.
- Dwie gry, w których Warszawa jest bohaterką, to nie tylko dobra zabawa, lecz także oryginalna promocja naszego miasta. Dzięki jednej z nich Warszawę poznają gracze na całym świecie, druga wpisuje się w niezwykle popularny trend popularyzacji Warszawy przedwojennej – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Gra Monopoly Here & Now Edycja 2015 będzie dostępna w 113 krajach na całym świecie. - To ogromny sukces dla Warszawy. Dzięki ponad 100 tysiącom głosów oddanych na stolicę, nasze miasto zajęło 6. pozycję w gronie 22 miast na globalnej planszy Monopoly Here & Now 2015. Zagwarantowało nam to miejsce na żółtym polu, co oznacza, że Warszawa jest jedną z najdroższych nieruchomości w grze – dodaje Joanna Leitner.
Na planszy Monopoly Here & Now 2015, która dziś ma swoją premierę, pojawiły się w sumie 22 miasta z 6 kontynentów. Gracze zawalczą nie tylko o Warszawę, lecz także o takie metropolie, jak Londyn, Nowy Jork czy Hong Kong. Czeka na nich również wiele nowości. Po planszy będą przemieszczać się przy użyciu unikatowych złotych pionków nawiązujących do znanych budowli – między innymi Statui Wolności, wieży Eiffla czy Sphinxa. Tym, co odróżnia światową edycję gry od jej klasycznej wersji, są również paszporty, w których gracze będą zbierać pieczątki z odwiedzanych miast. Kto pierwszy skompletuje je w swoim dokumencie, wygrywa rozgrywkę.
Zagraj i poznaj Warszawę przedwojenną Monopoly w wersji retro zostało stworzone wspólnie z m.st. Warszawą. Gra jest próbą wskrzeszenia urody Warszawy lat 20. i 30. XX wieku, jest opowieścią o mieście pełnym kontrastów, z niezwykłą żywotnością wykorzystującym krótki czas 20 lat pomiędzy wojnami.
Na planszy znajduje się blisko 30 obiektów przedstawiających wybrane warszawskie biurowce, gmachy użyteczności publicznej, szkoły wyższe i instytucje naukowe oraz modernizowany w latach 30. XX wieku transport. Środek planszy wypełnia mapa Warszawy z 1933 roku.
Grając w Monopoly „Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne” będzie można poznać najsłynniejsze budynki, jakie powstały właśnie wtedy w naszym mieście. Na planszy znalazły się m.in. Prudential, Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, Bank Gospodarstwa Krajowego, Sądy na Lesznie, Dworzec Główny czy charakterystyczne pomniki – Syrenki Warszawskiej i Lotnika – oraz popularne instytucje, jak Miejski Ogród Zoologiczny i kabaret Qui Pro Quo. - Dzięki wykorzystaniu oryginalnych fotografii z tamtych czasów autorstwa mi.in Czesława Olszewskiego czy Henryka Poddębskiego, gra stanowi swoisty album przedwojennej Warszawy. Tworząc ją, chcieliśmy podziękować warszawiakom za uczestnictwo w międzynarodowym głosowaniu, w wyniku którego stolica znalazła się na globalnej planszy Monopoly Here&Now obok takich metropolii jak Londyn, Nowy Jork czy Hong Kong – mówi Bartłomiej Sikorski, koordynator projektu.
Bicie Światowego Rekordu Guinnessa 6 września odbędzie się według rygorystycznych zasad. Spośród uczestników imprezy wyłonionych zostanie dwóch oficjalnych świadków tego wydarzenia. Zgodnie z wymogami Guinnessa, pomiar planszy musi być przeprowadzony przez profesjonalnego geodetę w towarzystwie dwóch niezależnych świadków. Dwie osoby mają zatem szansę wziąć bezpośredni i czynny udział w tym niezwykle ważnym momencie, jakim jest próba ustanowienia nowego rekordu.
Zabawie towarzyszyć będzie również szereg atrakcji – ścianka fotograficzna z ogromnym pionkiem do gry, możliwość spotkania Pana Monopoly i zrobienia sobie z nim pamiątkowego zdjęcia, a także kącik dla dzieci czy liczne konkursy.
Ideą „Warszawa jest trendy” jest, aby w programie znalazły się imprezy bardzo zróżnicowane, dla ducha i dla ciała, dla najmłodszych i seniorów, dla leniwych i aktywnych. Pierwszy weekend września w Warszawie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, warto go spędzić w mieście, aby doświadczyć czasem niezwykłych, czasem unikatowych, ale zawsze niezwykle ciekawych wydarzeń. Więcej na temat festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej .
Przeczytaj też: