Trwa ładowanie...

Najwęższy dom świata znajduje się w Warszawie. Ma niecały metr szerokości!

Znajduje się między ul. Żelazną a ul. Chłodną.

Najwęższy dom świata znajduje się w Warszawie. Ma niecały metr szerokości!
d2ybpzx
d2ybpzx

Dom Kereta to najwęższy dom świata. Znajduje się między ul. Żelazną a ul. Chłodną w Warszawie. Przez dwa lipcowe weekendy będzie można wejść do środka i go zwiedzić.

"Najwęższy dom świata" to instalacja artystyczna umieszczona między ściany kamienicy przy ul. Żelaznej 74, a blokiem przy Chłodnej 22. W najszerszym miejscu ma 152 cm, a w najwęższym – 92 cm. Jej autorami są architekt Jakub Szczęsny i grupa projektowa Centrala. Otwarcie Domu Kereta nastąpiło 20 października 2012.

Klucze do Domu na symbolicznej uroczystości dla mediów i widzów przy ul. Żelaznej przekazała Etgarowi Keretowi, prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz–Waltz. Dni otwarte w słynnym Domu Kereta w Warszawie przyciągają tłumy zwiedzających.

W tym roku można go zobaczyć 15, 16, 29 i 30 lipca w godzinach 12.30-16.30. Zwiedzający mają możliwość wchodzenia w grupach czteroosobowych co 15 minut.

Należy zgłosić się drogą mailową na adres domkereta@gmail.com i podać dzień zwiedzenia, godzinę oraz ilość osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

d2ybpzx

Wejście do Domu Kereta kosztuje 20 złotych. Pieniądze uzbierane za wejściówki zostaną przeznaczone na remont obiektu. Więcej informacji na stronie: domkereta.pl/Odwiedziny-w-Domu-Kereta

źródło: um.warszawa.pl

d2ybpzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ybpzx
Więcej tematów