Trwa ładowanie...

Najdroższe mieszkania w Warszawie!

Gdzie panują najwyższe ceny mieszkań w stolicy? Sprawdź!

Najdroższe mieszkania w Warszawie!
d4au2h8
d4au2h8

Portal nieruchomości domy.pl przygotował zestawienie cen, które wzięto z ofert mieszkań przy stu wybranych ulicach w Warszawie. Jak wynika z tej analizy, sąsiedztwo Zamku Królewskiego, miejskiego ratusza czy Rynku Starego Miasta podnosi wartość mieszkania nawet kilkakrotnie wyższą od podobnego, ale zlokalizowanego przy "mniej atrakcyjnej" ulicy.

Najwyższe ceny mieszkań w Warszawie obowiązują przede wszystkim w zabytkowych kamienicach lub sąsiadujących z nimi nowszych budynkach, ale położonych w atrakcyjnych lokalizacjach stolicy.

Wysokie stawki za najbardziej prestiżowe adresy – na Starym Mieście i przy Trakcie Królewskim wynikają również z bliskości najważniejszych w kraju instytucji i wartości kulturowej i historycznej tych miejsc.

Za przyjemność zamieszkania przy Krakowskim Przedmieściu lub Nowym Świecie trzeba zapłacić średnio od 14500 do ponad 20000 zł za metr kwadratowy. Taniej jest w Alejach Ujazdowskich. Tu metr mieszkania był wyceniany w ofertach (dane majowe) średnio na kwotę 12900 zł. Za to obok, w Alei Róż, trudno znaleźć ofertę z ceną poniżej 18000 zł za metr.

d4au2h8

Taniej jest w innych miejscach w Centrum. Za lokal przy Al. Solidarności lub ul. Złotej trzeba dać "tylko" 9500 zł za m2. Przy Nowowiejskiej, Dzielnej czy Nowolipki – ok. 8.500 zł.

Najtańsze mieszkania znajdziemy na osiedlach mocno oddalonych od głównych ulic miasta. Stawki są tam 3-krotnie niższe niż na Krakowskim Przedmieściu. Na przykład średnia cena (metr kwadratowy) lokalu przy ul. Toruńskiej na Targówku to niespełna 6300 zł, przy Remiszewskiej 6100 zł, a przy ul. Wittiga na Białołęce 6000 zł.

Pełen raport znaleźć można TUTAJ .

d4au2h8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4au2h8
Więcej tematów