Trwa ładowanie...

Nadarzyn. Robotnicy znaleźli 3000 ludzkich kości podczas budowy drogi

Szczątki ludzkie znajdowane były w pojedynczych grobach.

Nadarzyn. Robotnicy znaleźli 3000 ludzkich kości podczas budowy drogi
d2cn0zy
d2cn0zy

Podczas budowy odcinka krajowej ósemki natrafiono na nietypowe znalezisko przy kościele pod wezwaniem św. Klemensa w Nadarzynie. Były to kości ok. 30000 osób. Najprawdopodobniej pochodzą one z cmentarza, który kiedyś znajdował się w pobliżu drogi.

- Szczątki 3000 osób odkrył nadzór archeologiczny podczas robót budowlanych przy rozbudowie drogi krajowej nr 8 - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Badania na tych terenie były prowadzone od lipca. W ciągu dwóch miesięcy odkryto, ekshumowano i zabezpieczono szczątki ok. trzech tysięcy osób. - Wstępnie szacuje się, że badany fragment cmentarza przykościelnego funkcjonował w od XVII do początku XIX - informuje w komunikacie GDDKiA.

Szczątki ludzkie znajdowane były w pojedynczych grobach, jak również w skupiskach bezładnie złożonych kości.

Wydobyte kości oczyszczono i zbadano. Potem złożono je w specjalnie przygotowanych skrzyniach przechowywanych w chłodni miejscowego zakładu pogrzebowego. Następnie zostały pochowane na cmentarzu parafialnym w Nadarzynie.

d2cn0zy

Na tym terenie znaleziono również inne przedmioty. - To między innymi kilkadziesiąt monet, koraliki z naszyjników i kolii, obrączkę, klucz, fragmenty tkanin obiciowych z trumien, dewocjonalia w postaci medalików z wizerunkiem Matki Boskiej, a także kilka bardzo ciekawych, niewielkich portretów trumiennych na blasze - informuje GDDKiA.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "Jakiej długości powinien być łańcuch, do którego przypniesz kobietę?" Skandaliczna promocja książki

d2cn0zy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cn0zy
Więcej tematów