Trwa ładowanie...

Na Żoliborzu pojawi się lewitująca ławka!

Służyć będzie "do obserwowania upływu wody w rzece przy jednoczesnym dyndaniu nogami"

Na Żoliborzu pojawi się lewitująca ławka!
d1pwxni
d1pwxni

Na Żoliborzu, a dokładniej na nadwiślańskich bulwarach w najbliższą niedzielę, w samo południe zostanie odsłonięta lewitująca ławka. To kolejna instalacja artystyczna w ramach miejskiego projektu Asocjacje.

„Ikar" to podparta na „niewidzialnych" lustrzanych nóżkach, prawie zwyczajna ławeczka. - Uroku dodaje jej przeskalowanie, które sprawia, że nawet najwyższy dorosły powróci na niej do czasów dzieciństwa - poinformowała WawaLove.pl Fundacja Bęc. Ławeczka, jak czytamy w opisie, będzie położona na małym wzniesieniu, a służyć będzie "do obserwowania upływu wody w rzece przy jednoczesnym dyndaniu nogami". - Inspiracją były drewniane, proste ławeczki, które można napotkać w sielskich zakątkach – zwykle w odosobnieniu i z malowniczym widokiem - mówi twórca rzeźby, Jan Sukiennik.

Ławka jest częścią projektu Asocjacje, który wykorzystuje elementy powszechnie wiązane z Warszawą: beton, zieleń i rzekę. Połączenie wydobywa z nich to, co najlepsze – zachęcając do korzystania z niedawno odnowionych żoliborskich bulwarów. Od niedzieli 28 czerwca na zielonym odcinku między Mostem Gdańskim a Cytadelą, na tle Wisły będą stać już wszystkie cztery betonowe rzeźby.

Ślizg, czyli wąż Maurycego Gomulickiego. Fot. Fundacja Bęc

d1pwxni

16 maja odsłonięto emitującego światło, betonowego węża, dwa tygodnie później pojawiła się "Szczelina" Łukasz Jastrubczaka, w połowie czerwca odsłonięto Splendor Solis, czyli nietypowy zegar słoneczny, a w najbliższą niedzielę pojawi się lewitująca ławeczka Ikar.Więc o Asocjacjach na wideo poniżej.

d1pwxni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwxni
Więcej tematów