Trwa ładowanie...

Na Targówku powstanie sztuczne jezioro!

Dzielnica na inwestycję ma 5 milionów złotych

Na Targówku powstanie sztuczne jezioro!
d2643fq
d2643fq

To może zabrzmieć jak z filmu Barei, ale na warszawskim Targówku powstanie sztuczne jezioro. W miejscu gdzie teraz jest szczere pole i trawy, urzędnicy chcą zbudować dwuhektarowy zbiornik - czytamy na stronie rozgłośni radiowej RDC .

Czytaj również: Za darmo: Bal Warszawski

Pomysł jeszcze do niedawna wydawał się zupełnie nierealny. Jednak już niedługo na ulicę Bardowskiego, gdzie będzie jezioro , wjadą koparki.

d2643fq

- W tej chwili zostały wykonane prace przygotowawcze pod teren budowy - wyrównanie i usunięcie nierówności - opowiada zastępca burmistrza dzielnicy, Andrzej Bittel.

Jezioro ma być gotowe już jesienią tego roku. Wokół niego powstanie sporo atrakcji dla mieszkańców - place zabaw, dużo zieleni, punkt widokowy. Prawdopodobnie zbudowana też zostanie ścieżka do biegania i być może rowerki wodne.

Pomysł wydaje się być dość ekstrawagancki, jednak jezioro w tym miejscu jest tak naprawdę potrzebne - ma przede wszystkim zapobiec lokalnym podtopieniom, które powodował Kanał Bródnowski . Podobną inwestycję zrobiono już na Gocławiu, w Parku nad Balatonem.

Dzielnica na budowę jeziora ma 5 milionów złotych. Za ok. 200 tysięcy złotych mają powstać dodatkowe atrakcje.

d2643fq
d2643fq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2643fq
Więcej tematów