Trwa ładowanie...

Na Targówku powstanie skwer Grzegorza Ciechowskiego!

Mieszkańcy wygrali batalię o nazwę z własnym Urzędem Dzielnicy

Na Targówku powstanie skwer Grzegorza Ciechowskiego!
d36mwxr
d36mwxr

Na Targówku, u zbiegu ulicy Kondratowicza i Kanału Bródnowskiego powstanie skwer zmarłego w 2001 roku Grzegorza Ciechowskiego. - czytamy na stronach Polskiego Radia . Lider zespołu Republika, występujący też solo jako Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa, był mieszkańcem Targówka.

Rada miasta nada tę nazwę już w najbliższy czwartek. O inicjatywie mieszkańców Targówka w tej sprawie pisaliśmy niedawno. Ponad 500 osób złożyło podpisało się pod wnioskiem w tej sprawie. Uzasadnienie było bardzo proste - Ciechowski często był widywany w miejscu, któremu teraz ma patronować. Pozytywne opinie w tej sprawie już wydały Zespół Nazewnictwa Miejskiego oraz komisja ds. nazewnictwa miejskiego w Radzie Warszawy. W projekcie uchwały Rady Warszawy podkreślono, że choć od przedwczesnej śmierci muzyka minęło ponad 11 lat, jego utwory są wciąż żywe i słuchane przez kolejne pokolenia fanów.

Co ciekawe, Urząd dzielnicy Targówek nie od początku był przychylny tej nazwie i nawet zorganizował własny konkurs w sprawie patrona dla skweru. Ogłoszono go nawet na stronie internetowej urzędu. Rzecz była o tyle kontrowersyjna, że Urząd nie ma kompetencji, żeby nadawać nazwy skwerom czy ulicom. Może to robić jedynie Rada Warszawy, lokalni urzędnicy mogą co najwyżej wystawić swoją opinię, która też nie musi być brana pod uwagę.

Ktoś w Ratuszu ma jednak lepszy słuch niż urzędnicy z Targówka i wsłuchał się w głos mieszkańców.

d36mwxr

Grzegorz Ciechowski to wokalista, keyboardzista, flecista, kompozytor, autor tekstów i producent,* znany najbardziej jako charyzmatyczny muzyk Republiki, która szybko zyskała status wielkiej gwiazdy polskiej sceny muzycznej nagrywając albumy "Nowe sytuacje" i "Nieustanne tango". Ciechowski był wokalistą i twórcą niemal całego repertuaru grupy. Trudno opisać wszystkie dokonania muzyczne Ciechowskiego, bo jest tego po prostu zbyt dużo. Warto jednak wspomnieć, że *ostatnim dokonaniem Ciechowskiego była muzyka do filmu "Wiedźmin". Artysta zmarł na zawał serca 22 grudnia 2001 roku.

d36mwxr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36mwxr
Więcej tematów