Trwa ładowanie...

Na pl. Zbawiciela stanie symbol heteroseksualizmu?

Autorem projektu jest Komitet Społeczny Plac Zbawiciela 2016

Na pl. Zbawiciela stanie symbol heteroseksualizmu?
d24bjvu
d24bjvu

Czy na pl. Zbawiciela, zamiast instalacji "Tęcza" stanie symbol heteroseksualizmu? Tego właśnie chce Komitet Społeczny Plac Zbawiciela 2016. Nowa instalacja miałaby stanąć w 2016 roku.

Naszym celem jest postawienie nowej, artystycznej instalacji w miejsce najbardziej znanej tęczy w Polsce. Nie zamierzamy niczego niszczyć- chcemy postawić naszą instalację w roku 2016, kiedy to tęcza zostanie zdemontowana zgodnie z oficjalnymi deklaracjami władz miasta Warszawy. Uważamy, że proponowana przez nas koncepcja będzie elementem o wysokich walorach estetycznych i z pewnością wzbogaci wizualnie otoczenie. Oprócz walorów stricte artystycznych, nasz projekt ma także wymiar światopoglądowy. Stoimy bowiem na stanowisku, że skoro przez kilka lat w jednym z centralnych punktów stolicy mógł stać symbol środowisk LGBT, to przez kilka kolejnych lat w tym samym miejscu może stać międzynarodowy symbol heteroseksualizmu. Co bardzo istotne, nasz projekt będzie sfinansowany za pieniądze pozyskane od sponsorów i osób prywatnych wspierających naszą inicjatywę.

Jak mówi przewodniczący komitetu Maciej Binkowski w rozmowie z portalem NaTemat.pl, "*nowoczesna wariacja tej formy będzie stanowiła ozdobę przestrzeni miejskiej, a do tego poniesie ze sobą ciekawe przesłanie. Tęcza stoi już ładnych kilka lat, więc naszym zdaniem czas na coś nowego i świeżego"*. Jak twierdzi, nie chodzi o przeganianie kogokolwiek, ani usunięcie na siłę obecnej instalacji. Ponieważ ma ona - wedle deklaracji władz - stać na pl. Zbawiciela jedynie do 2015 r., warto ją zastąpić czymś nowym. Według Komitetu - właśnie symbolem heteroseksualizmu.

d24bjvu

Sprawa jest poważna, bo wysłano już oficjalne podanie do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego miasta Warszawy. Projekt ma być sfinansowany z pieniędzy pozyskanych od sponsorów oraz osób prywatnych.

Co myślicie o tej sprawie? Czekamy na Wasze komentarze!

d24bjvu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24bjvu
Więcej tematów