Trwa ładowanie...

Muzeum Pałac w Wilanowie za złotówkę

Już od pierwszego września dla wszystkich do 16. roku życia!

Muzeum Pałac w Wilanowie za złotówkę
d4hwgee
d4hwgee

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 1 września 2013 roku wszystkie dzieci i młodzież do 16. roku życia będzie mogła odwiedzić Muzeum Pałacu w Wilanowie za złotówkę. Obniżona cena biletu obowiązuje na indywidualne zwiedzanie ekspozycji stałych, w tym również wilanowskiego parku. Dzieci do 7. roku życia są zwolnione z opłat za bilety wstępu.

Przy okazji Muzeum zachęca do korzystania z aktywnych form edukacyjnych realizowanych przez muzeum, a skierowanych do wszystkich grup odbiorców, w tym do dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w zajęciach jest fajnym procesem twórczym, inspirującym dzieci i młodzież do zadawania pytań, samodzielnego poszukiwania odpowiedzi, odkrywania historii, kultury i przyrody. Spotkania muzealne, warsztaty, pokazy rekonstrukcyjne, konkursy, gry i zabawy terenowe przygotowane przez wilanowskie muzeum nie tylko opowiadają o rezydencji i epoce Jana III, ale również omawiają wybrane zagadnienia z podstawy programowej dla szkół wszystkich poziomów nauczania oraz przedszkoli.

Spotkania muzealne prowadzone są przez wilanowskich edukatorów – studentów i absolwentów studiów humanistycznych i przyrodniczych, którzy zapewniają dobry kontakt z grupą, zrozumiały język dostosowany do odbiorcy, aktywną formę zajęć i miłą atmosferę. Udział w działaniach edukacyjnych to także możliwość odwiedzenia tych części pałacu, które są niedostępne dla grup oprowadzanych przez przewodników i indywidualnych zwiedzających. Szczegóły: TUTAJ .

d4hwgee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hwgee
Więcej tematów