Trwa ładowanie...

Można dojechać już na drugą linię metra!

Można dojechać już na drugą linię metra!
d1pwxni
d1pwxni

Pewnie niewielu z pasażerów metra przejeżdżających pomiędzy stacjami Centrum i Świętokrzyska wie, że mogliby dojechać pociągiem do drugiej linii. Umożliwia to zbudowane w wakacje połączenie torów pomiędzy I a budowaną II linią metra. Na stacji metra Świętokrzyska zostało wybudowane także połączenie peronów I i II linii metra.

Pierwszą i budowaną II linię metra łączy ok. 500 metrowy tunel. Jest on już zbudowany w całości – są tory, instalacje, do zamontowania pozostała tylko tzw. trzecia szyna, która dostarcza prąd do pociągów. Dwa rozjazdy i zwrotnica, które skierują pociągi z I linii na II zostały zamontowane w tunelu tuż za stacją Centrum. Wykonano także instalację umożliwiającą przełączanie systemów sterowania ruchem pociągów na I i II linii. Dzięki tym pracom możliwy będzie sprawny, bezkolizyjny przejazd pociągów między I a II linią, z uniknięciem wielokrotnego zawracania i blokowania ruchu na I linii. Tym łącznikiem pociągi z II linii metra będą mogły jeździć na stację postojową Kabaty.

Kilkaset metrów dalej, na stacji Świętokrzyska, wybudowane zostało bezpośrednie połączenie peronu I linii z II linią.* To przejście umożliwi przesiadki pomiędzy dwoma liniami metra – I biegnącą w osi północ-południe i II, która połączy Pragę z Wolą. Powstała także hala odpraw nowej stacji Świętokrzyska – z niej pasażerowie dostaną się na peron. P*asażerowie wsiadający do pociągów na obecnej stacji Świętokrzyska jeszcze tego wszystkiego nie widzą bo wejście do łącznika na końcu peronu nie jest przebite – to zostanie wykonane w późniejszym terminie, już bez utrudnień w ruchu pociągów.

*Jak to wygląda? Zobaczcie to, czego pasażerowie jeszcze zobaczyć nie mogą! *

d1pwxni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwxni
Więcej tematów