Trwa ładowanie...

Most Północny ogołocony przez złomiarzy. "Tak wygląda nadzór po pożarze Łazienkowskiego"

O sprawie poinformowało Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Most Północny ogołocony przez złomiarzy. "Tak wygląda nadzór po pożarze Łazienkowskiego"
d44p3t7
d44p3t7

Pożar mostu Łazienkowskiego do którego doszło w lutym ubiegłego roku, miał zmienić podejście urzędników w zakresie nadzoru nad wszystkimi przeprawami w Warszawie. Tymczasem jak przekazuje na profilu społecznościowym Miasto Jest Nasze, oddany do użytku w połowie 2012 roku most Marii Skłodowskiej-Curie został ostatnio ograbiony przez złomiarzy.

Chodzi dokładnie o tunel techniczny, z którego zniknęły m.in. znaczna ilość kabli, żarówek oraz kratownic. Stowarzyszenie opiera się na fotografiach, które zostały umieszczone na blogu Penetrator Scaveger Team. - Czy ratusz wyciągnął wnioski z tej sytuacji? Czy poprawiło się bezpieczeństwo i nadzór właścicielski nad najważniejszą infrastrukturą techniczną w stolicy? - pyta na swoim profilu MJN. Za taki stan rzeczy obciążają np. wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza, który jest odpowiedzialny za kwestie infrastrukturalne miasta .

- Most Marii Skłodowskiej-Curie znajduje się pod opieką Zarządu Dróg Miejskich i to on odpowiada za jego utrzymanie - powiedział WawaLove.pl Tomasz Kunert z zespołu prasowego ratusza . Na miejscu pojawiła się już ekipa ZDM, która wstępnie oszacowała zakres ubytków oraz rozważała możliwości najlepszego zabezpieczenia dla tunelu technicznego. Nieoficjalnie mówi się o dodatkowych kratach i kłódkach, dzięki którym złomiarze nie mogliby dalej okradać konstrukcji tej przeprawy.

Ratusz z kartonu. Złomiarze rozkradli tunel techniczny pod mostem Północnym.

— Jan Śpiewak (@JanSpiewak)

d44p3t7

Zarząd Dróg Miejskich zgłosił już sprawę kradzieży na policji. W takich przypadkach ustalenie sprawców jest niezwykle trudne, choć w głównej mierze chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa przeprawy i odpowiednią ochronę elementów jej wyposażenia. Próbowaliśmy poprosić o komentarz do całego zdarzenia rzeczniczkę ZDM. Niestety, jak do tej pory nie udało nam się z nią skontaktować.

d44p3t7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44p3t7
Więcej tematów