Trwa ładowanie...

Młodzież w okresie PRL - nowy cykl w DSH

Ruszają spotkania o polskiej muzyce popularnej, kulturze młodzieżowej i inspiracjach młodzieży Zachodem w okresie PRL-u. Dzisiaj projekcja filmu "Yesterday"

Młodzież w okresie PRL - nowy cykl w DSH
d3t3bzi
d3t3bzi

Dziś w Domu Spotkań z Historią przy Karowej 20 rusza nowy cykl poświęcony polskiej muzyce popularnej, kulturze młodzieżowej i inspiracjach młodzieży Zachodem w okresie PRL-u.* Będziemy zapraszać znanych twórców, muzyków, artystów teatralnych, animatorów kultury. W programie także projekcje filmów i pokazy zdjęć* - mówi Sylwia Siedlecka, która poprowadzi spotkania. Partnerem wydarzenia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wstęp na spotkania jest wolny.

Cykl startuje już dzisiaj o godzinie 18:00 projekcją filmu "Yesterday" w reżyserii Radosława Piwowarskiego opowiadającego o grupie przyjaciół zafascynowanych muzyką i stylem życia Beatlesów. Jest rok 1964, czterech maturzystów z technikum w prowincjonalnym polskim miasteczku załada zespół muzyczny i przyjmuje pseudonimy: John, Paul, George i Ringo. Skromny, bezpretensjonalny debiut Piwowarskiego został świetnie przyjęty, głównie dzięki muzyce Beatlesów, która w tym filmie nie tylko tworzy nostalgiczny klimat, lecz pisze inną niż oficjalna historię społeczeństwa. W filmie grają Piotr Siwkiewicz, Anna Kaźmierczak, Krystyna Feldman, Andrzej Zieliński oraz Robert Piechota.

d3t3bzi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3bzi
Więcej tematów