Trwa ładowanie...

Mikołajki w Muzeum Chopina na ludowo

Wspólnie poznamy dawne tradycje świąteczne, polskie tańce i tradycyjne pieśni ludowe

Mikołajki w Muzeum Chopina na ludowo
d1093s3
d1093s3

Kolejna edycja spotkań mikołajkowych w Muzeum Fryderyka Chopina już 5 grudnia. Tegoroczne spotkanie ze względu na dobiegające końca obchody Roku Oskara Kolberga zatytułowano "Dzieci zgraja na ludowo u Mikołaja".

5 grudnia 2014 roku Muzeum Fryderyka Chopina odbędzie się spotkanie mikołajkowe połączone ze wspólnym świętowaniem imienin taty Fryderyka – Mikołaja Chopina. Serdecznie zapraszamy nie tylko dla dzieci, ale także młodzież i dorosłych. Tematem tegorocznego spotkania będzie ludowość. Wspólnie poznamy dawne tradycje świąteczne, polskie tańce i tradycyjne pieśni ludowe - mówią organizatorzy.

Jak co roku, na małych zwiedzających w Muzeum czekać będzie szereg atrakcji.* Dzieci będą mogły dowiedzieć się wiele o ludowych inspiracjach w muzyce Fryderyka Chopina, nauczyć się podstawowych kroków polskich tańców, zobaczyć tradycyjne stroje ludowe z wielu regionów Polski, a także spróbować swoich sił w śpiewie.* Podczas spotkania będzie można także przygotować tradycyjne ozdoby świąteczne, którymi udekorują świąteczne drzewko. Na zakończenie spotkania wszyscy zwiedzający zostaną zaproszeni do wspólnego kolędowania przy fortepianie.

W nagrodę za trud i zaangażowanie gości w szereg muzealnych wyzwań św. Mikołaj wręczy każdemu mały upominek. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 14:00 - 18:00. *Wstęp bezpłatny po dokonaniu rezerwacji *pod nr tel. (22) 44 16 251/252 lub e-mailowo: bilety.muzeum@nifc.pl.

d1093s3
d1093s3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1093s3
Więcej tematów