Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Miasteczka Wilanów chcą galerii handlowej

Wkrótce w stolicy może być tyle centrów handlowych, co w jednym z największych pod względem liczby mieszkańców mieście na świecie

Mieszkańcy Miasteczka Wilanów chcą galerii handlowej
d165ckn
d165ckn

Aż 71 proc. mieszkańców warszawskiego Miasteczka Wilanów pozytywnie odnosi się do tego, aby na jego terenie postawiono centrum handlowe "Galeria Wilanów". Jest to nowa inwestycja firmy Globe Trade Centre S.A.

Przeczytajcie też: Chcą przywrócić słynną kamienicę do stanu z 1938 roku!

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Millward Brown na reprezentatywnej próbie mieszkańców Miasteczka Wilanów, prawie trzy czwarte ankietowanych (72 proc.) uważa, że Galeria Wilanów to inwestycja potrzebna w tym miejscu.

Raport Millward Brown wykazał także, że większości ankietowanych (69 proc.) podoba się projekt Galerii Wilanów. Jego szczegóły były omawiane z mieszkańcami Wilanowa podczas cyklu spotkań konsultacyjnych. Ankietowani odpowiedzieli, że realizacja inwestycji poprawi komfort życia w Miasteczku Wilanów (73 proc.) i zwiększy jego atrakcyjność (68 proc.). Do tego mieszkańcy uważają, że powstanie galerii przyczyni się do wzrostu cen nieruchomości w okolicy (55 proc.).

Większość ankietowanych mieszkańców (58 proc.) uważa ponadto, że budowa Galerii Wilanów to szansa na poprawę infrastruktury drogowej w Wilanowie. Inwestor zapowiedział, że przy okazji budowy Galerii Wilanów zostanie przebudowane m.in. skrzyżowanie ulic Klimczaka i Przyczółkowej, a także powstanie bezpieczne przejście podziemne pod*drugą z nich* – pierwsze tego typu łączące „nową” i „starą” część Wilanowa. W planach jest także wybudowanie znaczącego fragmentu ul. Branickiego i wykonanie bezkolizyjnego przejazdu dla rowerów. Łącznie na infrastrukturę drogową inwestor wyda około 80 mln zł.

d165ckn

Budowa Galerii Wilanów ruszy już za chwilę

Galeria Wilanów znajduje się na końcowym etapie przygotowań formalnych, które poprzedzają rozpoczęcie budowy. Realizacja inwestycji rozpocznie się natychmiast po uzyskaniu pozwolenia na budowę i potrwa ok. 20-22 miesiące. Zaplanowane na terenie Galerii Wilanów place publiczne zostaną oddane do dyspozycji mieszkańców z chwilą uruchomienia centrum handlowego. Centrum handlowe powstanie pomiędzy ul. Przyczółkową, Klimczaka i Branickiego. Znajdzie się w nim około 250 sklepów, restauracje, kawiarnie, sale kinowe oraz punkty usługowe.

„Ideą projektu jest wykreowanie Galerii jako tętniącego życiem centralnego miejsca Miasteczka Wilanów. Projekt przewiduje powstanie wokół Galerii Wilanów trzech ogólnodostępnych placów publicznych, na których znajdzie się m.in. plac zabaw dla dzieci i park z fontannami oraz przestrzeń rekreacyjna do spędzania wolnego czasu” – wyjaśnia Wawalove.pl *Szymon Wojciechowski, Prezes Zarządu pracowni architektonicznej APA Wojciechowski. *

Dlaczego mieszkańcy wolą centra handlowe od bazarów?

Jak widać, mieszkańcom Miasteczka Wilanów brakuje wielkich przestrzeni handlowych, których przecież w Warszawie jest już naprawdę dużo. Warszawa posiada obecnie 36 centrów handlowych o łącznej powierzchni 1 124 015 mkw. Powierzchnia ta zbliżona jest bardzo do łącznej powierzchni handlowej w Sao Paolo - największego co do liczby mieszkańców miasta na świecie.

Lepiej byłoby dla miasta, gdyby zamiast takich molochów powstawały lokalne bazarki ze swieżymi produktami oraz sklepy osiedlowe. Szkoda, że miasto nie dba o powstawanie takich miejsc, a mieszkańcy nie mają świadomości, iż w ten sposób dbają o lokalny rynek i tracą mniej czasu na zakupy.

d165ckn
d165ckn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d165ckn
Więcej tematów