Trwa ładowanie...

Miesięcznica smoleńska. Nietypowa i darmowa oferta adwokatów dla "ewentualnie zatrzymanych""

Jedno jest pewne: to nie będzie zwykła miesięcznica.

Miesięcznica smoleńska. Nietypowa i darmowa oferta adwokatów dla "ewentualnie zatrzymanych""
d27ce90
d27ce90

Wszyscy szykują się na 10 lipca. W tym dniu odbędzie się w Warszawie miesięcznica smoleńska, zapowiadana jest też kontrmanifestacja. Udział w niej wezmą Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk. Będą także rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej i związkowcy. Dlatego adwokaci już szykują się na wzmożony ruch. Za darmo.

Jedno jest pewne: to nie będzie zwykła miesięcznica. Po ostatnich wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu i wyniesieniu Frasyniuka, emocje sięgaja zenitu. Na liczne apele odpowiedziały znane osoby sceny politycznej. "Potwierdzam swoją obecność" - poinformował Lech Wałęsa.

To z kolei wywołało burzę wśród związkowców. - Niewykluczone, że to nie policja, a stoczniowcy wyniosą Lecha Wałęsę z Krakowskiego Przedmieścia - powiedział Wirtualnej Polsce Karol Guzikiewicz ze stoczniowej "Solidarności".

Będzie też oczywiście Władysław Frasyniuk. Swoją obecność potwierdził także Stefan Niesiołowski. Takie postawienie sprawy wywołało poruszenie po stronie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

d27ce90

- Będę obecny w czasie tej, mam nadzieję, potężnej manifestacji - zapowiedział Paweł Deresz, wdowiec po Jolancie Szymanek-Deresz, szefowej KPRP. 10 lipca przed Pałacem Prezydenckim chce pojawić się też Magdalena Merta, wdowa po Tomaszu Adamie Mercie.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie szykuje się do pracy. Za darmo

Jednym słowem, 10 lipca będzie się działo, a zabezpieczenie miesięcznicy będzie dużym wyzwaniem dla służb. Z tego powodu Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wystąpiła z ciekawą ofertą.

Rada opublikowała komunikat "w sprawie pomocy prawnej pro bono dla ewentualnie zatrzymanych w związku z planowanymi wydarzeniami na Krakowskim Przedmieściu".

Zaznaczyła, że to odpowiedź na prośby osób oraz organizacji pozarządowych. Dlatego prowadzi listę adwokatów, którzy zadeklarowali chęć "świadczenia pomocy prawnej w zakresie niezbędnych czynności procesowych związanych z zatrzymaniem".

d27ce90

Rada zapewnia, że pomoc zostanie udzielona osobom niezależnie od tego, w którym zgromadzeniu wezmą udział. Rzecznik prasowy ORA w Warszawie adw. Michał Fertak zaapelował również do policji, aby pozwoliła osobie zatrzymanej na kontakt z adwokatem.

Źródło: WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

d27ce90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27ce90
Więcej tematów