RegionalneWarszawaMiejska Pracownia: Warszawa

Miejska Pracownia: Warszawa

Nowy cykl warsztatów poszerzających znajomość przestrzeni miejskiej w wymiarach historycznym, symbolicznym oraz praktycznym

Miejska Pracownia: Warszawa

12.02.2014 09:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muzeum Woli zaprasza wszystkich warszawiaków do debaty na temat współczesnej Warszawy: w jakich obszarach żyje się lepiej i co na to wpływa? Jaka jest przeszłość miasta i jak dawne procesy jego kształtowania wpłynęły na obecny wygląd stolicy? Ważnym elementem warsztatów będzie także próba włączenia uczestników w proces oddolnego tworzenia przestrzeni miejskiej. Będzie okazja, aby wspólnie zaprojektować wybranie miejsca w Warszawie tak, aby stały się one bliższe mieszkańcom.

Miejska pracownia: Warszawa ma ambicje stać się trwałą platformą do wymiany poglądów na temat miasta oraz w miarę zainteresowania zgłębiać poruszone w trakcie warsztatów kwestie.

Na warsztaty złożą się różnorodne zajęcia – odbędą się zarówno interaktywne wykłady, jak i seminaria, na których uczestnicy będą mogli dyskutować o kwestiach miejskich. Pomimo swojej rozpiętości tematycznej warsztaty będą nawiązywać do siebie i łączyć w cykl. Zapraszamy zarówno osoby chcące spotykać się regularnie, jak i te, które chcą wziąć udział w wybranych wydarzaniach.

Miejska pracownia: Warszawa (luty-maj 2014 r.)
Godzina rozpoczęcia każdych zajęć: 13:00
Czas trwania pojedynczych zajęć: 2 godziny

Miejsce: Muzeum Woli , ul. Srebrna 12

BLOK 1: Gdzie najlepiej żyć w Warszawie? (15.02, 22.02, 01. 03)
Współczesny dyskurs na temat miasta w przeważającej mierze koncentruje się na tym, co w nim złe i zaniedbane. Ten blok warsztatów będzie miał na celu znalezienie w Warszawie miejsc, które są przez mieszkańców lubiane i których rozwiązania warto rozpowszechniać. Namierzane będą również miejsca nie darzone sympatią. Porównanie jednych i drugich obszarów ma pomóc w wypunktowaniu funkcji, które mogłyby polepszyć warunki w nielubianych przestrzeniach publicznych.

BLOK 2: Wędrujące centrum (08.03, 15.03, 22.03)

BLOK 3: Wzdłuż ulicy Marszałkowskiej (05.04, 12.04, 26.04)

BLOK 4: Czy w Warszawie możliwy jest projekt dla przestrzeni publicznej? (10.05, 17.05, 24.05)

Aby wziąć udzuał w zajęciach, należy zapisać się TUTAJ

Obraz
Komentarze (0)