Trwa ładowanie...

Międzynarodowy Dzień Dziecka. Program atrakcji dla najmłodszych

Dla najmłodszych jest to okazja do tego, by za darmo odwiedzić zwierzaki z warszawskiego ZOO, zobaczyć spektakl "Piotruś Pan" lub wziąć udział w konkursach tanecznych i sprawnościowych.

Międzynarodowy Dzień Dziecka. Program atrakcji dla najmłodszych
d3t3bzi
d3t3bzi

Dziś jeden z najmilszych dni w roku - obchodzony niemal na całym świecie Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dla najmłodszych jest to też okazja do tego, by za darmo odwiedzić zwierzaki z warszawskiego ZOO, zobaczyć spektakl "Piotruś Pan" lub wziąć udział w konkursach tanecznych i sprawnościowych. * W tym dniu będzie także możliwość, by za darmo podróżować pociągami oraz uczestniczyć w szeregu wydarzeń organizowanych przez miasto.*

Oto kilka warszawskich propozycji, które czekają zarówno na wszystkie dzieci, jak i dorosłych, niemal przez cały najbliższy tydzień:* *

Muzeum domków dla Lalek w PKiN

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie otwarto Muzeum Domków dla Lalek. W tajemniczych, niedostępnych dotąd dla zwiedzających salach Pałacu Kultury i Nauki, zlokalizowanych przy Dziedzińcu Wewnętrznym, w okolicach przeznaczonego niegdyś dla VIP-ów zaplecza Sali Kongresowej umiejscowione zostało nowe, wyjątkowe muzeum.

Tajemne przejścia, półmrok i ponad 100 historycznych domków, w których zatrzymał się czas - tak w skrócie swoją wystawę zapowiadaja organizatorzy. Podwalinę stałej ekspozycji Muzeum stanowi unikatowa, największa w Polsce kolekcja dawnych domków dla lalek, pokoi, sklepów i łazienek pieczołowicie odrestaurowanych przez Anetę Popiel-Machnicką. Kolekcję przez przez lata oglądać można było na licznych wystawach czasowych w muzeach całej Polski, gdzie cieszyła się wielkim zainteresowaniem i czarowała zwiedzających.

d3t3bzi

W nowym muzeum planowane są także fascynujące warsztaty, pokazy mistrzowskie, debaty i prelekcje specjalistów, skierowane jak i cała wystawa do wszystkich: dzieci i dorosłych, dziewczynek i chłopców

Wystawa czynna jest codziennie w godzinach 9:00-19:00. Wejście z Dziedzińca Wewnętrznego PKiN.

Za darmo do ZOO

Władze warszawskiego ZOO, z okazji Dnia Dziecka zapraszają najmłodszych do darmowego odwiedzenia zwierzaków w swojej placówce. Niedodłatny wstęp dotyczy dzieci do 13 roku życia. Nie są to jednak wszystkie atrakcje jakie dla najmłodszych przygotował Mijeski Ogród Zoologiczny. W sobotę, 4 czerwca, odbędzie się rodzinny piknik przygotowany dzięki Fundacji Wspierania Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA.

Wśród atrakcji m.in. warsztaty bębniarskie, pokazy afrykańskiej mody, konkursy sprawnościowe, koło fortuny, warsztaty taneczne i wiele innych ciekawych wydarzeń.

d3t3bzi

Dodatkowo podjęta zostanie próba pobicia Rekordu Guinessa na „Najdłuższy rysunek malowany przez dzieci”. Zabawa potrwa od godz. 11.00 do 17.00.

Dzień Dziecka na Stegnach

Atrakcje nie tylko dla najmłodszych przygotował Tor „Stegny”. Od godz. 15.30 na wszystkich chętnych czekać będą m.in. pokazy karate, jazdy figurowe czy hokeja na rolkach. Zabawę zakończy wspólna dyskoteka. Dla wszystkich dzieci wstęp na tor bezpłatny.

Kinoteka dla najmłodszych

Warszawska Kinoteka między 1, a 5 czerwca przygotowała wiele spotkań z niesamowitymi filmowymi bohaterami. Dzień Dziecka w Kinotece to nie tylko filmy, ale również mnóstwo atrakcji. Przed Kinoteką będzie można zrobić wielki filmowy plakat, w samym kinie na dzieci będzie czekać mnóstwo warsztatów plastycznych, rysowanie, malowanie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na to, że bohaterami większości filmów są zwierzęta na specjalne pokazy organizatorzy zaprosili gości z warszawskiego zoo, którzy przybliżą najmłodszym fascynujący świat zwierząt.

d3t3bzi

Na wszystkie filmy dla dzieci obowiązuje bilet rodzinny: każde dziecko + 2 rodziców/opiekunów = bilet ulgowy dla każdego.

Zabawa w oceanarium

Dla najmłodszych "Pompon" proponuje zabawę w Oceanarium. Dodatkowo będzie można pomalować sobie buzię. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami. Przez cały dzień z aktywnej strefy "Pompona" będzie można korzystać za darmo.

1 czerwca, od. godz. 16, Pompon, ul. Młynarska 13, wstęp wolny.

d3t3bzi

Cud nad Wisłą

Cud nad Wisłą i Pomost 511 zapraszają wszystkie dzieci na wielkie radosne ucztowanie, a w programie: rejsy na magiczną wyspę (godz. 12, 13, 14, 15)
półgodzinne rejsy po Wiśle ze sternikiem, opowiadającym ciekawe historie. Oprócz tego na najmłodszych czeka plener malarski (godz. 12-16). Dla wszystkich małych artystów zajęcia z animatorką w Cudzie nad Wisłą. A o 16.00 zabawa taneczna dla dzieci.
Dzieci przejmują scenę najlepsze hity, najweselsze tańce!

1 czerwca, godz. 12-17, Pomost 511, Cud nad Wisłą, bulwar Flotylli Wiślanej.

Dzień Dziecka od A do Z

Radio ZET z okazji Dnia Dziecka organizuje na terenie wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie "Dzień Dziecka od A do Zet". Na miejscu na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji! Począwszy od cofnięcia się do czasów w stylu retro, przez wspaniałe pokazy jazdy na historycznych rowerach,
a skończywszy na odwiedzinach w specjalnej wiosce indiańskiej.

d3t3bzi

4 czerwca (sobota), godz. 10-17, teren przed PKiN - park Świętokrzyski, wstęp wolny

Rodzinny Piknik Plenerowy

Łazienki Królewskie i Agrykola w niedzielę zostaną opanowane przez całe rodziny. Artyści i animatorzy kultury tym razem zaprezentują efekty prac grup amatorskich działających przy domach kultury, fundacjach, stowarzyszeniach, bibliotekach i szkołach. Swoją energią twórczą zarażać będą również dzieci, młodzież i seniorzy. Przy Pałacu na Wyspie powstanie strefa literacko plastyczna. Tu można będzie pobrać pierwszą lekcję malarstwa. Odbywać się będzie rodzinne czytanie bajek, działać będzie wymienialnia książek oraz literacki Hyde Park. Chętni będą mogli uczestniczyć w warsztatach literackich. Działania artystyczne będzie można również obserwować na scenie obok Nowej Oranżerii oraz z Amfiteatrze. Z kolei na terenie parku Agrykola w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Warszawskiego Dnia Energii.

Dzień Dziecka na Szczęśliwicach

Konkursy, zabawy, konkurencje sportowe, zabawy plastyczne, pokazy: mody, tańca, sztuk walki, sprzętu policyjnego, występy zespołów Tik-tak i Fasolki, strefa relaksu, stanowiska ochockich organizacji pozarządowych, warsztaty, dmuchańce, malowanie buziek i wiele innych atrakcji. Festyn profilaktyczny co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Ochoty.

d3t3bzi

5 czerwca (niedziela), godz. 11-17, Park Szczęśliwicki, wstęp wolny

Planszówki w Blue City

Na zakończenie obchodów Dni Dziecka znów wrócimy do gier, tym razem planszowych. W weekend 4-5 czerwca będzie można przetestować wydawnicze nowości, ale też sprawdzone hity takie jak „Pędzące żółwie”, „Pędzące jeże", „Koty" czy „Wiewióry". Jak zapewniają organizatorzy, będzie można złapać i psiaka, i prosiaka. Najmłodsi też znajdą coś dla siebie w wypożyczalni planszówek.

4-5 czerwca (sobota-niedziela), od godz. 11, Blue City, al. Jerozolimskie 179, wstęp wolny

Kulturalna oferta stolicy

Dziś w Nowym Teatrze odbędzie się premiera spektaklu Piotruś Pan w reżyserii Łukasza Kosa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprosi na warsztaty Zostań kolekcjonerem sztuki, Teatr Syrena na spektakl Kot w butach w reżyserii Jacka Bończyka, a Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki na warsztaty towarzyszące wystawie Podróżnicy.

W kolejnych dniach Orkiestra Sinfonia Varsovia poprowadzi dla młodych widzów koncert Aidy oraz warsztaty muzyczne, plastyczne i konkurs wokalny dla przedszkolaków.

4 czerwca Nowy Teatr ma do zaoferowania warsztaty dla dzieci ze Spotlight Kids, Muzeum Warszawy otworzy Małą Akademię Praską, zaś Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przygotuje wielki piknik rodzinny, a Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprosi na rodzinną wycieczkę do Szumina.

W ostatni dzień Tygodnia Dziecka, 5 czerwca – w Muzeum POLIN odbędą się warsztaty Król Maciuś w Krainie Czarów oraz koncert, w TR Warszawa rodzinne zajęcia teatralne Mama, Tata i ja na warsztaty inspirowane najnowszym spektaklem TR Robert Robur, a w CSW Zamek Ujazdowski cały dzień wokół wystawy Rzeczy robią rzeczy, czyli tematu animacji i ożywiania świata wokół za sprawą wyobraźni.

Szczegółowy program Tygodnia Dziecka na stronie Miasta Stołecznego Warszawa .

22. sesja Sejmu Dzieci i Młodziezy

1 czerwca odbędzie się także wyjątkowe posiedzenie sejmu. Po raz 22. najmłodsi zasiądą w ławach zajmowanych na co dzień przez polityków. Temat tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży brzmi: „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”.

W Dniu Dziecka pociągiem za darmo

W Międzynarodowy Dzień Dziecka, każda osoba, która urodziła się w 2000 roku i później, może podróżować pociągami PKP za darmo. Zniżkę w tym dniu przygotowano również dla dorosłych.

Specjalna oferta obowiązywać będzie w 2. klasie dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK). Wystarczy pobrać bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka.

Ponadto bezpłatnemu biletowi dla najmłodszych pasażerów towarzyszy 30 proc. zniżka dla opiekunów.

Źródło: (pkin.pl/naszemiasto.pl/um.warszawa/pkp/wawalove)

d3t3bzi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3bzi
Więcej tematów