Trwa ładowanie...

Miasto stołeczne Warszawa oraz Bovska przygotowali klip z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów

“Wybraliśmy wolność” to nowy klip, które miasto stołeczne Warszawa opublikowało na swoim profilu facebookowym z okazji nadchodzącej 30. rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Utwór w wykonaniu wokalistki Bovska jest coverem numeru “Wolność” Chłopców z Placu Broni.

Miasto stołeczne Warszawa oraz Bovska przygotowali klip z okazji 30. rocznicy wolnych wyborówŹródło: Facebook.com
d35z8ut
d35z8ut

“Wybraliśmy wolność” - 30. rocznica wolnych wyborów

Już 4 czerwca Polacy będą obchodzić 30. rocznicę wolnych wyborów. Z tej okazji na oficjalnym profilu miasta stołecznego Warszawa opublikowano specjalny klip. W materiale wideo widzimy mieszkańców stolicy, reprezentujących różne grupy społecznie i wiekowe, którzy tanecznym krokiem przemierzają poszczególne zakątki Warszawy.

Muzyka w klipie jest coverem utworu “Wolność” Chłopców z Placu Broni, który wykonała wokalistka Bovska.

“Nowy okrągły stół” - obchody 4 czerwca w Gdańsku

Samorządowcy z całej Polski, którzy spotkali się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, dogadali się, że 30. rocznica wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku odbędzie się w Gdańsku. Obchody mają trwać od 1 do 11 czerwca, a organizatorzy zapewniają, że zaproszeni zostaną wszyscy żyjący uczestnicy obrad Okrągłego Stołu.

Kulminacyjną częścią obchodów ma być 4 czerwca, gdy przedstawiciele samorządów mają uczcić 30-lecie Okrągłego Stołu, wyborów, a także pamięć o Pawle Adamowiczu.

d35z8ut

Podczas zjazdu samorządowców ma być zainicjowana debata nad naprawą ustroju Rzeczypospolitej przy nowym, okrągłym stole.

“Nowy okrągły stół - dosłownie, jako mebel - stanie wokół Pomnika Poległych Stoczniowców, na Placu Solidarności. To będzie główne miejsce samorządowych obrad. Prócz tego, w różnych punktach Gdańska będą ustawione tzw. podstoliki tematyczne, zorganizowane na wzór tych z 1989 r.” - napisano na stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

d35z8ut
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35z8ut
Więcej tematów