Trwa ładowanie...

Metro Warszawskie. Tarcza Anna dotarła do stacji Zacisze

Druga tarcza dotarła już na Zacisze. Sprawdzamy, jak wyglądają prace pod ziemią na Bródnie.

Metro Warszawskie. Tarcza Anna dotarła do stacji ZaciszeMetro Warszawskie. Tarcza Anna dotarła do stacji ZaciszeŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2lltgw
d2lltgw

Na odcinku drugiej linii metra prowadzącej na Bródno pracowały dwie tarcze – Maria i Anna. Maria w kierunku Trockiej wyruszyła jako pierwsza już 4 maja. Na stacji Kondratowicza znalazła się po 38 dniach, a następnie po krótkim serwisowaniu rozpoczęła kolejne drążenie.

Jak podała rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń, tarcza Maria na stacji Zacisze dotarła w pierwszej połowie października.

Metro Warszawskie. Druga tarcza dotarła do celu

Druga z tarcz Anna, która na Bródnie rozpoczęła prace w czerwcu, także przebiła się już na stację Zacisze. Jeszcze w piątek 4 grudnia Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza informowała, że Anna jest już prawie u celu i "powinna jutro przebić się na Zacisze". Tarcza dotychczas wydrążyła 1296m i zamontowała 858 pierścieni.

Anna będzie miała teraz do wydrążenia ostatni odcinek, który zakończy się przy torach odstawczych stacji Trocka.

Niezwykłe odkrycie w kopalni fosforanów

Z początkiem przyszłego tygodnia pracę natomiast znowu rozpocznie tarcza Maria, która będzie kierować się w kierunku stacji Trocka. Ma ona przed sobą odcinek o długości blisko 345 metrów. Według planu Maria powinna dotrzeć na miejsce w pierwszych dniach stycznia.

d2lltgw

Remonty trwają obecnie także na stacji C20 Kondratowicza. Z przekazanych nam informacji przez Metro Warszawskie wynika, że budowane są tam teraz kolejne sekcje peronu pasażerskiego. Ponadto murowanie przechodzą pomieszczenia techniczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lltgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lltgw
Więcej tematów