Trwa ładowanie...

Metro na Woli zmieni trasy i rozkład jazdy autobusów. ZTM dostał kilka tysięcy uwag mieszkańców

Koniec konsultacji społecznych ws. zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej po otwarciu nowych stacji metra na Woli. Mieszkańcy Warszawy zgłosili kilka tysięcy uwag i wątpliwości.

Metro na Woli zmieni trasy i rozkład jazdy autobusów. ZTM dostał kilka tysięcy uwag mieszkańcówŹródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
dd8dvd8
dd8dvd8

Metro na Woli jest już prawie na ukończeniu. Wiosną nastąpi otwarcie nowych stacji II linii metra w Warszawie. Niebawem mieszkańcy zachodnich dzielnic stolicy będą korzystać z przystanków Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Zdjęcia z tej ostatniej stacji pokazał w niedzielę wieczorem warszawski ratusz.

Uruchomienie nowych stacji metra na Woli spowoduje zmiany w rozkładach jazdy i przede wszystkim w trasach 26 linii autobusowych.

dd8dvd8

Zarząd Transportu Miejskiego argumentował, że modyfikacje tez zaproponowano, aby - tu cytat - "aby jak najlepiej skomunikować zachodnią część Warszawy i gminy aglomeracji z najsprawniejszym środkiem komunikacji jakim jest metro".

Zobacz też: Spór o wylot do Katynia. Biedroń: zaangażuje się w to Putin

Stołeczny przewoźnik zorganizował w związku z tym konsultacje społeczne. Przedstawiciele ZTM spotykali się z mieszkańcami od grudnia ubiegłego roku. Teraz podsumowali te rozmowy.

Metro na Woli. Mieszkańcy o zmianach w kursowaniu autobusów ZTM

W dwugodzinnym czacie z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego wzięło udział prawie 200 osób. To spotkanie zaczęło cykl rozmów z warszawiakami. W kolejnych siedmiu sesjach na Bemowie, Woli, Bielanach i w Śródmieściu uczestniczyło w sumie prawie 700 osób.

dd8dvd8

ZTM podaje, że najwięcej zainteresowanych mieszkańców przyszło do Szkoły Podstawowej nr 63 na Woli. Tam stawiło się 160 osób.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w konsultacja społecznych wypełnili 483 ankiety i przesłali 11 pism tradycyjną pocztą. Najwięcej uwag i wniosków wpłynęło do ZTM pocztą elektroniczną - jest do dokładnie 3699 maili.

Tak dokładne liczby podał pod koniec ostatniego tygodnia Zarząd Transportu Miejskiego. Podsumowano także akcję informacyjną. Przewoźnik prowadził ją na stronach internetowych Warszawskiego Transportu Publicznego i Zarządu Transportu Miejskiego oraz profilach w mediach społecznościowych.

ZTM chce zmienić trasy i rozkłady jazdy 26 linii autobusowych po otarciu nowych stacji metra na Woli ZTM
ZTM chce zmienić trasy i rozkłady jazdy 26 linii autobusowych po otarciu nowych stacji metra na Woli Źródło: ZTM, fot: ZTM

Od początku grudnia opublikowano 43 wiadomości. Ponad 31 tys. osób zapoznało się z informacjami na stronach internetowych WTP i ZTM, posty na Facebooku przeczytało prawie 139 tys. a tweety odebrało ponad 90 tys. użytkowników.

Wnioski z konsultacji i ostateczny projekt zmian w komunikacji będzie gotowy w marcu.

Źródło: ZTM

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd8dvd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd8dvd8
Więcej tematów