Mensa organizuje testy na inteligencję!
Jeśli chcesz dołączyć do elitarnej części naszego społeczeństwa - przyjdź!
Mamy też dla Was zagadkę!
22.11.2013 10:19
24 listopada (niedziela) o godz. 10.00 w hotelu Ibis przy al. Solidarności 165 (sala Kampinos) odbędzie się pierwsza sesja testów na inteligencję zorganizowana przez stowarzyszenie Mensa. Druga tura (dla kolejnej grupy) zaplanowana jest na godz. 11.00. Ci, którzy testy przejdą pomyślnie - dołączą do największego, najstarszego i najbardziej znanego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji.
Niestety, testy są płatne – w przedpłacie kosztują 30 zł, na miejscu – 50 zł. By wziąć udział w testach, należy się zarejestrować na stronie www.mensa.org.p l. Trzeba pamiętać, że wyłącznie elektroniczna rejestracja gwarantuje miejsce.
W przypadku dużego zainteresowania liczba tur testów zostanie odpowiednio zwiększona. Po wyczerpaniu się miejsc na daną turę, system będzie automatycznie wpisywał na turę kolejną, aż do osiągnięcia limitu.
Mensa została założona w 1946 roku przez brytyjskiego naukowca i prawnika Lancelota Ware'a oraz australijskiego prawnika Rolanda Berrilla. Jest organizacją typu non-profit, a przystąpić do niej mogą osoby o ilorazie inteligencji w zakresie dwóch górnych percentyli (procent) populacji. Obecnie do Mensy należy ponad 110 tysięcy ludzi w ponad 100 krajach świata. Statut Mensy określa trzy cele stowarzyszenia: odkrywanie i pielęgnowanie inteligencji człowieka dla dobra ludzkości, popieranie badań naukowych określających charakter, rodzaj oraz zastosowanie ludzkiej inteligencji, a także stwarzanie dla swoich członków korzystnego środowiska intelektualnego.
Teraz testy inteligencji odbędą się w stolicy. Jak nam powiedziano w biurze Mensy, organizacja nie ujawnia testów publicznie, bowiem chce, by wszyscy mieli podczas badań równe szanse. Natomiast jeśli ktoś chciałby przejść taki test, jest on dostępny na międzynarodowej stronie organizacji. Znajdziemy go TUTAJ .
Tymczasem, jako zachętę mamy dla Was nietrudną zagadkę:
Jeśli dwie maszynistki mogą zapisać dwie strony w ciągu dwóch minut, to ile maszynistek jest potrzebnych do zapisania 18 stron w ciągu sześciu minut?