Majówka na Skarpie
Od 9.00 rano aż do zmierzchu, ponad 30 instytucji będzie organizować wielką, miejską majówkę
"Majówka na Skarpie" ruszy w niedzielę, 26 majao godz. 9.00. Każda z instytucji zaproponuje wyjątkowe wydarzenia wpisujące się w jedną z pięciu ścieżek tematycznych: sportu i rekreacji, przyrody, historii, muzyki lub sztuk wizualnych. Niektóre instytucje przygotowały pikniki, inne spacery, kolejne zachęcają do udziału w warsztatach, pokazach lub grach. Jednocześnie wszystkie otworzą się tego dnia za darmo dla zwiedzających.
Majówka jest skierowana do wszystkich mieszkańców Warszawy: młodzieży, seniorów, całych rodzin. Służy promowaniu aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zachęca do kontaktu z kulturą. Majówka odbędzie się w parkach i instytucjach położnych na szlaku Skarpy Warszawskiej, na jej 8-kilometrowym odcinku od Żoliborza (Park Żeromskiego) aż po Mokotów (Królikarnia).
Chcemy ożywić Skarpę Warszawską i wydobyć jej ukryty potencjał. Marzy nam się szlak Skarpy pełen ludzi, przyjazny dla każdego, ale też bogaty w kulturalne wydarzenia. Wierzymy, że prawdziwej przemiany na Skarpie może dokonać oddolna, obywatelska inicjatywa lokalnych instytucji i społeczności – mówi inicjator projektu, architekt Artur Jerzy Filip.
Pytanie o to jakiej chcemy Warszawy nie może być oddzielone od pytań o to, jakimi chcemy być ludźmi, jakiego rodzaju stosunków społecznych poszukujemy, jakie relacje z przyrodą sobie cenimy, jakiego stylu życia pragniemy, i jakie wartości estetyczne pielęgnujemy – dodaje Paulina Jędrzejewska, prezes Fundacji Culture Shock.
To już druga edycja Majówki. Wśród atrakcji znajdziemy wystawy, warsztaty, pikniki tematyczne, gry miejskie, spektakle teatralne, rajd rowerowy masy krytycznej, kiermasz kostiumów i rekwizytów teatralnych, kiermasz roślin, projekcje filmowe, koncerty plenerowe, recitale, spacery tematyczne z przewodnikami, wykłady, spotkania autorskie, gry zespołowe, widowisko wodne, akcje artystyczne i pikniki.
Szczegółowe informacje oraz mapę wydarzeń znajdziemy TUTAJ .