Trwa ładowanie...

Lotnisko Chopina z historycznym rekordem. Ponad 12,8 mln pasażerów

Rok 2016 r. był najlepszy w 82-letniej historii warszawskiego portu lotniczego. Prognozy na 2017 również są optymistyczne.

Lotnisko Chopina z historycznym rekordem. Ponad 12,8 mln pasażerów
d2a4a3l
d2a4a3l

Stołeczne lotnisko obsłużyło w ubiegłym roku najwięcej pasażerów w całej swojej historii. Z usług Lotniska Chopina skorzystało ponad 12,8 mln pasażerów.

Tylko w grudniu 2016 roku w warszawskim porcie lotniczym obsłużonych zostało 980 tys. osób. To aż o 35,4 proc. więcej niż w grudniu 2015 roku, gdy obsłużono 724 tys. pasażerów.

Jak chwali się lotnisko , cały rok 2016 r. był najlepszy w 82-letniej historii warszawskiego portu. - W okresie od stycznia do grudnia obsłużonych zostało 12 mln 836,5 tys. osób, co oznacza wzrost o 14,5 proc. w stosunku do całorocznego wyniku 2015 r. - czytamy w komunikacie prasowym. W ruchu krajowym podróżowało 1 mln 422 tys. osób (20,9 proc. więcej niż przed rokiem), a w międzynarodowym 11 mln 414 tys. (wzrost o 13,8 proc.).

- Tak duże wzrosty liczby pasażerów obsługiwanych na lotnisku możliwe były dzięki rekordowej siatce połączeń. W ciągu całego 2016 r. linie lotnicze operujące na Lotnisku Chopina uruchomiły aż 41 nowych tras. W sezonie letnim w ruchu rozkładowym obsługiwane były połączenia do 110 destynacji, zimą można polecieć z Warszawy do 100 portów na trzech kontynentach – informuje Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

Najwięcej nowych połączeń, bo ponad 30, uruchomiły Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy przewoźnik rozpoczął loty m.in. do Tokio i Seulu.

d2a4a3l

Większe samoloty w Warszawie

Do wzrostu ruchu na Lotnisku Chopina przyczyniła się również decyzja linii Wizzair o zwiększeniu liczby samolotów w warszawskiej bazie z pięciu do sześciu. Wśród nich są dwa Airbusy A321, które mieszczą większą liczbę pasażerów. Z kolei linie Emirates i Qatar Airways wypuściły większe samoloty na trasy do Dubaju i Doha. Ponadto od października na Lotnisko Chopina swoje krajowe loty przeniósł Ryanair, który obsługuje codziennie po trzy połączenia do Gdańska i Wrocławia.

Dokąd najczęściej latają pasażerowie z Warszawy ? Na pierwszym miejscu jest Londyn, na drugim Paryż, a na trzecim Frankfurt. W ruchu czarterowym najwięcej pasażerów obsłużonych zostało na trasach do Burgas, Heraklionu i Antalyi.

Prognozy na 2017 rok również są optymistyczne. - Linie lotnicze już zapowiedziały uruchomienie 14 nowych tras, wśród nich połączenia do Newark i Los Angeles w USA (LOT), Kijów, Nicea, Wilno (Wizz Air) oraz Szczecin (Ryanair). Kilka innych atrakcyjnych kierunków czeka na oficjalne ogłoszenie - zapowiadają przedstawiciele Lotniska Chopina.

d2a4a3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a4a3l
Więcej tematów