Trwa ładowanie...

Linia SKM S3 zawieszona. Kiedy wróci?

Nagłe zmiany w rozkładzie jazdy linii jadącej z Legionowa na Lotnisko Chopina, która w czasie zamknięcia podmiejskiej linii średnicowej miała kursować normalnie przez Warszawę Centralną

Linia SKM S3 zawieszona. Kiedy wróci?
d422atx
d422atx

Zarząd Transportu Miejskiego, jak i Szybka Kolej Miejska starały się utrzymać kursowanie linii S3, ale ostateczne decyzje o zawieszeniu tej linii podjęte zostały przez spółkę PKP PLK - powiadomiła Magdalena Lerczak, rzecznik prasowy Szybkiej Kolei Miejskiej. Mimo tego, jeszcze wczoraj rano (1 lipca) pociągi S3 były normalnie wyświetlane przez system informacji pasażerskiej na dworcach Warszawa Zachodnia i Wschodnia.

Na decyzję o wycofaniu linii S3 wpłynęła m.in. zajętość torów odstawczych i peronowych stacji Warszawa Zachodnia. Tam właśnie pociągi SKM tymczasowo zawracały po wcześniejszym wykolejeniu składu na stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Wydłużony czas postoju na stacji Warszawa Zachodnia nie był ujęty w rozkładzie jazdy obowiązującym od 29 czerwca. Zarządca infrastruktury nie zgodził się też na zawracanie pociągów na stacji Warszawa Okęcie, dzięki czemu pociągi SKM mogłyby normalnie obsługiwać przystanki na linii radomskiej.

Na razie na tej trasie honorowane są bilety ZTM w pociągach Kolei Mazowieckich. Brana jest pod uwagę zmiana rozkładu jazdy od 13 lipca i powrót linii S3 (co najmniej do/z Warszawy Zachodniej), gdy sytuacja związana z remontem mostu średnicowego ustabilizuje się.

d422atx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d422atx
Więcej tematów