Trwa ładowanie...

Kto i gdzie powinien odśnieżyć?

Gdzie zadzwonić gdy mamy problem z opadami?

Kto i gdzie powinien odśnieżyć?
d33er1n
d33er1n

Wraz ze śniegiem pojawił się problem nieodśnieżonych chodników i ulic. Dobrze wiedzieć kto dokładnie i gdzie powinien sprzątnąć śnieg.

Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za oczyszczanie dróg, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej (to ok. 40 % stołecznych dróg, blisko 1000 km ulic). Są to drogi o kategorii krajowej, wojewódzkiej, powiatowej i część gminnych. Urzędy 18 Dzielnic zlecają oczyszczanie pozostałych dróg o kategorii gminnej, natomiast Zarządcy i administracje osiedli odpowiadają za drogi wewnętrzne i uliczki na terenie osiedli.

Tereny dla pieszych: Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za sprzątnięcie przejść na skrzyżowaniach głównych ulic, dojść do stacji metra, schodów, kładek, pochylni, a także chodników wokół sześciu parków administrowanych przez ZOM (Ujazdowskiego, Skaryszewskiego, Praskiego, Fosy i Stoków Cytadeli, Ogrodu Saskiego oraz Pola Mokotowskiego). Dodatkowo reprezentacyjnych placów związanych z przyjmowaniem delegacji państwowych, miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego SPPN. Ważne: to* Zarząd Transportu Miejskiego organizuje oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej*.

Urzędy Dzielnic odpowiadają za chodniki nieprzylegające do posesji wzdłuż dróg gminnych, ok. 50% miejsc parkingowych w SPPN wzdłuż dróg gminnych, w tym Zarząd Terenów Publicznych zajmujący się terenem Starego Miasta i pozostałymi zarządzanymi przez Urząd Dzielnicy Śródmieście.

d33er1n

Zarządcy nieruchomości i administracje osiedli, właścicieli posesji dbają o porządek na chodnikach przyległych do nieruchomości, wzdłuż budynków, posesji i na terenie osiedli mieszkaniowych. To bardzo istotne w przypadku spraw o potłuczenie się na nie odśnieżonym chodniku czy oberwanie (odpukać w niemalowane) kawałkiem sopla spadającego z dachu.

Standardu "czarnej jezdni" możemy oczekiwać w 4 godziny od momentu ustania opadów – poinformował dziś Zarząd Oczyszczania Miasta. Urzędnicy ZOM kierują do kierowców apel o przepuszczanie pługosolarek oraz niezajeżdżanie im drogi.

Jeśli widzicie nieodśnieżony chodnik lub źle nieprawidłowo ustawioną skrzynę z piaskiem, można to zgłosić do Centrum Kontaktu z Mieszkańcami.

d33er1n
d33er1n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33er1n
Więcej tematów