Trwa ładowanie...

Ksiądz z terminalem? W stołecznych parafiach rozpoczyna się kolęda

Pomysłowość warszawiaków jest spora. Płatność za "kolędę" kartą z pewnością byłaby nietypowa...

Ksiądz z terminalem? W stołecznych parafiach rozpoczyna się kolęda
d3armkh
d3armkh

Na terenie warszawskich parafii trwają wizyty duszpasterskie. W poprzednim roku w sieci pojawiło się "ogłoszenie", że możliwa jest płatność... kartą. Czy w tym roku będzie podobnie?

Tuż przed świętami stołeczni księża odwiedzają swoich parafian podczas tzw. "kolędy". Taka wizyta to nie tylko okazja do wspólnej modlitwy, ale też możliwość porozmawiania o rodzinie, czy o codziennych problemach. Księża często nie są jednak przyjmowani przez wszystkich, a sama "kolęda" staje się przedmiotem żartów.

Z tej okazji przypominamy zdjęcie, które przed rokiem pojawiło się w sieci. Jak można było przeczytać na "ogłoszeniu", które zawisło na tablicy w jednym ze stołecznych bloków, ofiarę można było zapłacić też... kartą. "Pragniemy złożyć Wam wizytę duszpasterską, aby wspólnie prosić Pana Boga o potrzebne łaski oraz o błogosławieństwo. Informujemy, że od tego roku płatność może być realizowana również kartą" - widniało na kartce.

d3armkh

Jak się okazało, był to żart. Podpisani pod nietypowym ogłoszeniem księża z parafii św. Karola Boremeusza nie mieli ze sprawą nic wspólnego. Pojawia się jednak pytanie, co warszawiacy wymyślą w tym roku. Czy na klatkach schodowych pojawią się podobne humorystyczne ogłoszenia? Czy takie żarty są stosowne, czy raczej nie? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Źródło: Wawalove.pl

(Oprac: MO)

d3armkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3armkh
Więcej tematów