RegionalneWarszawaKoronawirus w Warszawie. Zdezynfekowano powierzchnię 56. boisk piłkarskich. Ratusz podsumował ozonowanie

Koronawirus w Warszawie. Zdezynfekowano powierzchnię 56. boisk piłkarskich. Ratusz podsumował ozonowanie

Warszawa zdezynfekowała 400 tys. metrów kwadratowych. To powierzchnia 56. boisk piłkarskich. Na ozonowanie miasta ratusz wydał 280 tys. zł.

Koronawirus w Warszawie. Zdezynfekowano powierzchnię 56. boisk piłkarskich. Ratusz podsumował ozonowanie
Źródło zdjęć: © East News | Piotr Molecki

Warszawa zdezynfekowała 1100 km ulic i 1108 przystanków komunikacji miejskiej. W pierwszej kolejności ozonowano miejsca najbardziej narażone. Podjazdy pod szpitale i okolice domów pomocy społecznej.

Dezynfekcja rozpoczyna się po północy, gdy w okolicy nie ma ludzi. Jednej nocy polewaczki mogą zdezynfekować nawet 200 km chodników. W mniej dostępne miejsca wysyłanych jest 48 pracowników w specjalistycznych kombinezonach i maskach. Ozonowane są głównie miejsca licznie odwiedzane. Węzły przesiadkowe,przejścia podziemne takie jak przy Dworcu Centralnym, rondzie Dmowskiego i rondzie Waszyngtona.

Ozonowane są też okolice 19 domów pomocy społecznej i stołecznych szpitali. Zdezynfekowane zostały podjazdy pod Szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej, Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów, Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej, Szpital Praski przy ul. Solidarności i Szpital Czerniakowski przy ul. Stępińskiej.

- Woda wysoko ozonowana jest bezpieczna dla ludzi, środowiska naturalnego, urządzeń i infrastruktury. Nie wprowadza do środowiska żadnych sztucznych pierwiastków, ponieważ do produkcji potrzebne są woda, tlen i energia elektryczna. Dodatkową zaletą jest to, że po kilku minutach prowadzonej dezynfekcji odgazowana woda wysoko ozonowana rozkłada się do czystego tlenu - podkreślają warszawscy urzędnicy.

Zobacz też: Szpitale podczas epidemii koronawirusa

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)