Koronawirus w Warszawie. Zdezynfekowano powierzchnię 56. boisk piłkarskich. Ratusz podsumował ozonowanie
Warszawa zdezynfekowała 400 tys. metrów kwadratowych. To powierzchnia 56. boisk piłkarskich. Na ozonowanie miasta ratusz wydał 280 tys. zł.
Warszawa zdezynfekowała 1100 km ulic i 1108 przystanków komunikacji miejskiej. W pierwszej kolejności ozonowano miejsca najbardziej narażone. Podjazdy pod szpitale i okolice domów pomocy społecznej.
Dezynfekcja rozpoczyna się po północy, gdy w okolicy nie ma ludzi. Jednej nocy polewaczki mogą zdezynfekować nawet 200 km chodników. W mniej dostępne miejsca wysyłanych jest 48 pracowników w specjalistycznych kombinezonach i maskach. Ozonowane są głównie miejsca licznie odwiedzane. Węzły przesiadkowe,przejścia podziemne takie jak przy Dworcu Centralnym, rondzie Dmowskiego i rondzie Waszyngtona.
Ozonowane są też okolice 19 domów pomocy społecznej i stołecznych szpitali. Zdezynfekowane zostały podjazdy pod Szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej, Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów, Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej, Szpital Praski przy ul. Solidarności i Szpital Czerniakowski przy ul. Stępińskiej.
- Woda wysoko ozonowana jest bezpieczna dla ludzi, środowiska naturalnego, urządzeń i infrastruktury. Nie wprowadza do środowiska żadnych sztucznych pierwiastków, ponieważ do produkcji potrzebne są woda, tlen i energia elektryczna. Dodatkową zaletą jest to, że po kilku minutach prowadzonej dezynfekcji odgazowana woda wysoko ozonowana rozkłada się do czystego tlenu - podkreślają warszawscy urzędnicy.
Zobacz też: Szpitale podczas epidemii koronawirusa
Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl