Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Służba Więzienna zorganizowała zbiórkę na pomoc medykom

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu włączyli się w akcję #PomocDlaMedyka. Na zakup środków ochrony dla personelu medycznego ze szpitala MSWiA zebrali 4 tys. zł.

Koronawirus w Warszawie. Służba Więzienna zorganizowała zbiórkę na pomoc medykomŹródło: Służba Więzienna
d20io9k
d20io9k

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu odpowiedzieli na apel o pomoc pracownikom służby zdrowia. Przeprowadzili zbiórkę na zakup środków ochrony indywidualnej dla lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego Szpitala MSWiA w Warszawie.

Zbiórka koleżeńska wśród funkcjonariuszy trwała kilka dni i zakończyła się z zebraniem 4 tys. zł. Za tę kwotę zamówione zostały najpotrzebniejsze szpitalowi produkty, m.in. termometry bezdotykowe, gogle, maseczki i rękawiczki.

Koronawirus. Warszawa. Na apel zareagowali natychmiast

Akcja była odpowiedzią na problemy szpitali związane z brakiem wyposażenia personelu w środki ochrony indywidualnej. Funkcjonariusze na apel zareagowali niemalże natychmiast. W zbiórkę włączyli się funkcjonariusze i pracownicy wszystkich działów pracujących w Areszcie przy ul. Kłobuckiej oraz Oddział Zewnętrzny w Warszawie- Bemowie.

d20io9k

Zakupione środki przekazał 6 maja z-ca Dyrektora Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu mjr Adam Wiśniewski. Wiśniewski przekazał też słowa uznania od wszystkich funkcjonariuszy i pracowników dyrektorowi CSK MSWiA w Warszawie - prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemarowi Wierzbie.

- Zaangażowanie z jakim funkcjonariusze służewieckiej jednostki włączyli się w akcję dowodzi, że w każdych warunkach gotowi jesteśmy nieść pomoc. Funkcjonariusze Służby Więziennej nie są obojętni na los innych ludzi, udowadniają to swoim wsparciem dla wielu charytatywnych akcji organizowanych w ramach działań pomocowych Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga – podkreśla Służba Więzienna w komunikacie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d20io9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20io9k
Więcej tematów