Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Są miejsca odpoczynku dla ratowników

Warszawa przygotowała dla ratowników trzy miejsca tymczasowego odpoczynku. Ratownicy będą mogli odetchnąć od ciężkiej pracy na Mokotowie, Woli i Pradze. Miejsca są już gotowe do użytku.

Koronawirus w Warszawie. Są miejsca odpoczynku dla ratownikówŹródło: East News
d2qwp9f
d2qwp9f

O stworzeniu miejsc odpoczynku dla ratowników poinformował na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak pisze, inspiracją do tego była historia załogi, która musiała czekać wiele godzin w karetce na wyniki badań pacjenta, którego przewozili. Istniało podejrzenie, że jest on zarażony koronawirusem. Załoga karetki była przetrzymywana w ciężkich warunkach, bez jedzenia i picia.

- Szerokim echem odbiła się historia załogi, która po zetknięciu z pacjentem z #koronawirus czekała w karetce przez wiele godzin. Takie sytuacje jak ta mogą wywołać tylko jedną reakcję - to nie może się powtórzyć – napisał Trzaskowski.

- Dlatego od razu wzięliśmy się do pracy, aby wyjść naprzeciw potrzebom ratowników. Renata Kaznowska - wiceprezydent m.st. Warszawy przez całą noc głowiła się, jak pomóc tym, którzy na co dzień niosą pomoc nam wszystkim. I wymyśliła - za co serdecznie dziękuję – czytamy w poście.

Miasto przygotowało dla ratowników medycznych trzy miejsca tymczasowego odpoczynku - na Mokotowie, Woli i Pradze. Wszystkie są już gotowe do użytku. Ratownicy będą mogli w nich spokojnie odetchnąć przez czas, w którym nie będą pełnić swoich obowiązków.

d2qwp9f

Trzaskowski podkreślił, że „chociaż w ten sposób możemy się odwdzięczyć za ich bezcenną służbę”.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2qwp9f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qwp9f
Więcej tematów