Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Rzecznik Praw Pacjenta Interweniuje w Szpitalu Bielańskim

Poradnie specjalistyczne w Szpitalu Bielańskim przeżywają prawdziwe oblężenie. Pacjenci oczekujący na wizyty u specjalistów muszą stać w kolejkach na zewnątrz budynku, gdzie brak warunków do długotrwałego czekania. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Pacjenta.

Koronawirus w Warszawie. Rzecznik Praw Pacjenta Interweniuje w Szpitalu BielańskimŹródło: Google Maps
d1uo93v
d1uo93v

Koronawirus w Warszawie. Tłumy w przychodniach

Epidemia Koronawirusa wymusiła na dyrekcjach wielu szpitali zamknięcie znajdujących się w ich gmachach poradni specjalistycznych. Teraz kiedy poradnie wracają do pracy, na wizyty do specjalistów przychodzą tłumy pacjentów.

W Szpitalu Bielańskim z uwagi na prowadzone procedury sanitarne, pacjenci stoją w długich kolejkach sięgających poza budynek szpitala. Na zewnątrz są tylko trzy ławki, co dla wielu osób oznacza konieczność stania przez długie godziny.

Poinformowana o problemie dyrekcja odpowiedziała, że kolejki są skutkiem przestrzegania koniecznych procedur, a pacjenci przebywający na zewnątrz szpitala powinni samodzielnie zadbać o organizację kolejki.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Koronawirus w Warszawie. Głos zabrała dyrekcja Szpitala Bielańskiego

W sprawie trudności związanych z zapanowaniem nad kolejkami wypowiedziała się dyrektor szpitala Dorota Gałczyńska-Zych. „Oczekujących poza (budynkiem szpitala przyp. red.), obowiązują ogólne zasady izolacji w przestrzeni publicznej i za ich przestrzeganie odpowiadają sami oczekujący” - Powiedziała radiu RDC Gałczyńska-Zych.

d1uo93v

Sprawą zajął się już Rzecznik Praw Pacjenta, w którego ocenie procedura na którą powołała się pani dyrektor budzi wątpliwości. Jego zdaniem placówka odpowiedzialna jest za zapewnienie dogodnych warunków oczekiwania wszystkim pacjentom, którzy zgłosili się na wizytę, a nie tylko tym, którzy przestąpili próg szpitala.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uo93v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uo93v
Więcej tematów