Trwa ładowanie...

Kolejnych 80 nowoczesnych autobusów dla Warszawy

Będą wyposażone automat biletowy, monitoring, elektroniczną informację pasażerską, oraz liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, niewidomych i niedowidzących

Kolejnych 80 nowoczesnych autobusów dla Warszawy
d4f6gxs
d4f6gxs

*Będą wyposażone automat biletowy, monitoring, elektroniczną informację pasażerską, oraz liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, niewidomych i niedowidzących. *Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły właśnie przetarg nieograniczony na zakup 80 niskopodłogowych pojazdów. Oferty można składać do 26 lutego.

Zamówienie obejmuje dostawę aż 80 autobusów - 20 o długości 12 metrów i 60 o długości 18 metrów. Pierwsze wozy mają pojawić się w stolicy w ciągu 175 dni od daty podpisania umowy.* Od 2007 roku spółka kupiła już 900 autobusów za sumę miliarda złotych.*

Niedawno podpisano też umowę o dostawie 10 autobusów Solaris Urbino 12 electric.* Jest to pierwszy w Polsce tak duży kontrakt obejmujący zakup autobusów elektrycznych.* Pierwsze ekologiczne i ciche Solarisy Urbino electric będą wyposażone w baterie o pojemności ponad 200 kWh i silniki trakcyjne o mocy 160 kW. Konstrukcja autobusów zostanie przygotowana w taki sposób, aby w przyszłości można również zastosować do uzupełniania baterii system szybkiego ładowania dachowego.

d4f6gxs

Autobusy, metro i tramwaje w Warszawie oferują pasażerom w sumie 452 tysiące miejsc, co oznacza jedno miejsce na czterech mieszkańców.W przypadku Wrocławia jest to pięć osób, z kolei w Poznaniu, Krakowie, Gdyni, Szczecinie i Łodzi sześć osób na miejsce. W tym roku na stołeczne ulice MZA chce w sumie nawet prawie 200 wozów.

d4f6gxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f6gxs
Więcej tematów